Netflix Yanlışlıkla başlatılan Netflix üyeliği

Ascendency

Hectopat
Makaleler
3
Netflix'te daha önce üyeliğim vardı ama iptal etmiştim ve bitmişti. Bugün üyelik planlarına bakarken yanlışlıkla planı seç butonuna tıkladım ve ekranda üyeliğiniz başlatıldı gibi bir şey yazdı. Ama daha sonra yapmanız gereken son bir şey var deyip onay istiyor. Tabii onay vermedim ama neden hemen üyeliğiniz başlatıldı dedi? Para kesilme ihtimali var mı?

Sizden istediği onay neydi? Paranın kesilmiş olup olmadığını hesap ayarlarından fatura ayrıntıları kısmına girerek görebilirsiniz. Üyeliğiniz başlatılmış ise ve ücret kesintisi olduysa burada gösterecektir. Herhangi bir ödeme görünmüyorsa zaten üyeliğiniz başlamamıştır.

Sizden istediği onay neydi? Paranın kesilmiş olup olmadığını hesap ayarlarından fatura ayrıntıları kısmına girerek görebilirsiniz. Üyeliğiniz başlatılmış ise ve ücret kesintisi olduysa burada gösterecektir. Herhangi bir ödeme görünmüyorsa zaten üyeliğiniz başlamamıştır.
Ayarlara hiçbir şekilde erişemiyorum. Sadece üyelik satın alma seçeneği var. İstediği onay kredi kartı bilgilerini girip onay tikine basmaktı. Ama basmadan önce de üyeliğiniz başlatıldı yazdı.

Ayarlara hiçbir şekilde erişemiyorum. Sadece üyelik satın alma seçeneği var. İstediği onay kredi kartı bilgilerini girip onay tikine basmaktı. Ama basmadan önce de üyeliğiniz başlatıldı yazdı.
İnternet sitesi üzerinden de hesabınızın detaylarına ulaşamıyor musunuz?

Hayır. Sadece plan seçme bölümü var.
Siz üyeliğinizi başlatmadığınız halde başlattı mesajı veriyor olsa bile, kartınızdan herhangi bir ücret çekmeden üyeliğiniz başlamaz. Bu durumu kontrol edebilmenin iki yolu var. Kredi kartınızın son hareketlerine bakıp Netflix'in herhangi bir ücret çekip çekmediğini görmek. İkinci yolu ise size bahsettiğim hesap bölümü içerisinden Üyelik ve Ödemeler kısmında fatura ayrıntıları sayfasına bakmak. Ücret çekildiyse illaki bu iki yerden birinde bunu görebilirsiniz.

İnternet sitesi üzerinden bu bölüme neden ulaşamadığınız hakkında herhangi bir bilgi sahibi değilim. VPN kullanarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı