Çözüldü Yanlışlıkla birine EFT Yapılırsa Ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alfirk

Kilopat
Ya da tam tersi olursa ne olur? Yani şöyle ki; şimdi EFT farklı bankalara para transferi, havale ise aynı bankaların arasında para transferi. En belirgin farkı bu küçük farklar da var hızı vb gibi...

Benim asıl sorum şu:

1) Mesela ben X banka kullanıyorum para transferi yapacağım yer ise Z bankası olsun. Bu durumda EFT yapmam gerekiyor ama havale yaparsam ne olur? Para gitmez mi?

2) Veya ikimizde de aynı banka var Y bankası yine transfer yaparken havale değil de EFT yapsam ne olur?

3) Ve ben mesela karşımdakinin bankasını bilmiyorum diyelim sormayı da unuttum bu belirsizlikte ne yapacağım mesela? EFT mi?

Çözüm
1) Yapamazsınız.
2) Gene yapamazsınız muhtemelen otomatik olarak "Havale" moduna geçer ya da hata verir
3) İban numarasının kodlarının ne anlama geldiğini gösteren siteler var oradan bakabilirsiniz hangi bankaya ait olduğuna.
1) Yapamazsınız.
2) Gene yapamazsınız muhtemelen otomatik olarak "Havale" moduna geçer ya da hata verir
3) İban numarasının kodlarının ne anlama geldiğini gösteren siteler var oradan bakabilirsiniz hangi bankaya ait olduğuna.

Çözüm
EFT farklı bankalar arasında para gönderme işlemidir; havale ise aynı bankaların kendi aralarında yapılan para gönderme işlemidir.

1) Zaten yapamazsın. Banka izin vermez.
2) Zaten yapamazsın. Banka izin vermez.
3) Farklı banka ise havaleye izin vermez.

Yeni konular

Geri
Yukarı