EFT ne demek?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Arkadaşlar bir hobici arkadaştan birkaç malzeme alacağım fakat ödeme olarak EFT ile yapıyorlarmış. Açıklamasında "Bankamatiklerden kartsız işlemle ücretsiz EFT yapabilirsiniz" yazıyordu. Benim Halkbank hesabım var ve ben nasıl yapacağım? Para gönderimi pek yapmadım. Papara hesabımda var fakat EFT işlerini bilmediğim için sormak istedim.

Elektronik Fon Transferi açılımı. Bankalar arasında para göndermeye yarar. Bankanızın para transferi menüsünden rahatça yapabilirsiniz 2000Tl altı işlemler genellikle Fast ile 7/24 yapılır. Halkbankasında ayrı işlem olarak gözüküyor ikisi de. Karşı taraftan aldığınız IBAN ve isim soyisim yazarak gönderebilirsiniz.

Son düzenleme:
Karşıdaki adam EFT ile gönderim yapabilirsiniz yazmış ama FAST ve Havale falan varken ona pek gerek yok gibime geldi. Neyse ki çok almicam 200-300 arası bir şeydi. Teşekkür ederim iyi sosyaller.

Karşıdaki adam EFT ile gönderim yapabilirsiniz yazmış ama FAST ve Havale falan varken ona pek gerek yok gibime geldi. Neyse ki çok almicam 200-300 arası bir şeydi. Teşekkür ederim iyi sosyaller.
Fast limit dahilinde ise en mantıklısı zaten ama havale sadece aynı bankadaki bir hesaba yapabilirsiniz. Başka bir banka ise veya fast limitlerinden fazla ise göndereceğiniz tutar EFT ile gönderebilirsiniz sadece EFT de işlemler sadece iş günleri ve iş saatleri içerisinde gerçekleşir. Bunun dışında yapıcağınız işlemler emir olarak alınır sonraki ilk iş saatinde hesabınızda yeterli ücret var ise EFT emriniz gerçekleşir.

Yeni konular

Geri
Yukarı