Yanlışlıkla Böcek Yedim

Markete gidip durumu izah etmek bence çok iyi olur.
Direk resmini çekip şikayetvar'da yazacaktım. Sonra marketin şikayetlerine bir girdim. Sayfa kurt şikayetleriyle dolu kurabiyenin üstünde giden mi dersin puding içinde yüzen mi. Bu şikayetlere rağmen hala her üründen kurt çıkıyorsa uğraşmaya değmez. Adamlar görünüşe göre takmıyorlar çünkü.

Zehirli bile olsa insan vücudunun absorbe edebileceğinden fazlası kanınıza geçmeyecek şekilde bir zehir ise sonsuza kadar tüketilebilir 😂. Arkadaşım köyde akrep yiyor oradan biliyorum da.
Hocam benim bildiğim akrep sıkıntılı bir hayvan, özellikle iğne kısmında zehir var diye hatırlıyorum, orasını keserek mi yiyor? Yenebiliyorsa dahi yine de bunlara karşı temkinli olmak lazım, ne olacağı hiç belli olmaz valla.

Direk resmini çekip Şikayetvar'da yazacaktım. Sonra marketin şikayetlerine bir girdim. Sayfa kurt şikayetleriyle dolu kurabiyenin üstünde giden mi dersin puding içinde yüzen mi? Bu şikayetlere rağmen hala her üründen kurt çıkıyorsa uğraşmaya değmez. Adamlar görünüşe göre takmıyorlar çünkü.

Hocam bilinçli bir şekilde bir daha alışveriş yapmamanı öneririm o halde 😀. Bir de haber ihbar hatlarına şu işi güzelce bir açıkla bence, kimbilir belki gelir haberini yaparlar 😂😂.

Arkadaşların doğru söylemiş, vitamin deposudur. Ayrıca protein açısından oldukça zengindir. Hazmı ve sindirimi kolaylaştırır. Bazı kaynaklarda cilde iyi geldiği de belirtilmektedir.

Hocam benim bildiğim akrep sıkıntılı bir hayvan, özellikle iğne kısmında zehir var diye hatırlıyorum, orasını keserek mi yiyor? Yenebiliyorsa dahi yine de bunlara karşı temkinli olmak lazım, ne olacağı hiç belli olmaz vallahi.

Bahsi geçen akrepler siyah akrepler, halk olarak zehirsiz diye bilinir ama iğnesini koparıp canlı canlı yiyor arkadaş. Kendisi biraz kafadan sıkıntılıdır. Köyde adı olan, neredeyse deliye yakın bir zihniyete sahip diyebileceğimiz çok samimi bir arkadaşımız kendisi zaten 😀.
Elimde delil yok ki yedik. Yemeseydik en azından ispat kaynağım olurdu :)

Etli çikolata da güzel oluyor galiba, fark etsenizde yemeye devam ettiğinize göre 😊😊.
Arkadaşlar biraz saçma gelecek ama ayran içiyordum, fark etmeden böcek düşmüş oraya ve içtim. Bir şey olur mu? Arkadaşlarıma sordum, herkes vitamin dedi ama kararsız kaldım.

Özet olarak hocam, hiçbir şey olmaz ama siz panik oluyorsanız, gözüme uyku girmez diyorsanız doktora gidip muayene olmak isteyebilirsiniz. Sonuçta doğa bu, belki sizin ayranın içine düşen zararlı bir bakteri veya mikrop taşıyor olabilir.

Bahsi geçen akrepler siyah akrepler, halk olarak zehirsiz diye bilinir ama iğnesini koparıp canlı canlı yiyor arkadaş. Kendisi biraz kafadan sıkıntılıdır. Köyde adı olan, neredeyse deliye yakın bir zihniyete sahip diyebileceğimiz çok samimi bir arkadaşımız kendisi zaten 😀.
Hocam bu dediğiniz akrepler Türkiye'de sarı akrepten sonra en zehirli akrepmiş. Ölümcüldür diyor bir de. Hatta Wikipedia sayfası şöyle başlıyor: ''Kara akrep (Androctonus crassicauda), Buthidae familyasından insan sağlığı açısından çok tehlikeli bir akrep türü.''

Bence arkadaşı uyarın da yapmasın. Bu zamana kadar bir şey olmadı diye olmayacağı anlamına gelmez.

Bir belgeselde izlemiştim. Asya da bir yerdeydi. Japonya olması muhtemel. Sokak yemeklerini tanıtıyordu. Adamlar çöp şişe siyah siyah akrepleri sokmuş kızartmış satıyordu. Yiyen de böğürerek çıkartmıştı. Tadı aynı petrol gibiymiş dediğine göre. Ha petrolün tadını nereden biliyor ona cevap veremicem ama yenilmeyeceğine adım gibi eminim :D.

Geri
Yukarı