Yanlışlıkla monitör niyetine kullanılan televizyonu kırmak

• Konuyu başlatan evrN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 44
  • Görüntüleme 3B
Ne yapayım peki hocam içinden ekran kablosunu söküp bozuldu mu diyeyim ben bunu maalesef söyleyemem.

Hocam kasti bir fiil değil sonuçta yaptığınız. Durumu açıkça ifade ederseniz ve aileniz anlayışlı ise ki LGS öğrencisiyim diyorsunuz en kötü ihtimal sınav sonuna kadar monitörsüz kalırsınız diye düşünüyorum. Size tecrübeyle sabit bir şey söyleyeyim siz karar verin bir şeyi sizin söylemeniz ile ailenizin kendi bulması arasında etki olarak çok fark oluyor. O yüzden kendileri bulmadan söylerseniz hem vicdanen hem de gelecek tepki veya ne diye adlandırırsanız minimuma indirgemiş olursunuz.

Hocam kasti bir fiil değil sonuçta yaptığınız. Durumu açıkça ifade ederseniz ve aileniz anlayışlı ise ki LGS öğrencisiyim diyorsunuz en kötü ihtimal sınav sonuna kadar monitörsüz kalırsınız diye düşünüyorum. Size tecrübeyle sabit bir şey söyleyeyim siz karar verin bir şeyi sizin söylemeniz ile ailenizin kendi bulması arasında etki olarak çok fark oluyor. O yüzden kendileri bulmadan söylerseniz hem vicdanen hem de gelecek tepki veya ne diye adlandırırsanız minimuma indirgemiş olursunuz.
Hocam şuan ortalık çok karışık anlatmam çok sıkıntı olur keşke elimden gelseydide şu televizyonu duvara sabitleyip masanın ayaklarını tamir edebilseydim

Monitörüm James Donkey 144hz'di ilk defa ders çalışmak için yerini değiştirmiştim ve ordada ekranına metal kapaklı su şişesi isabet etmişti bir daha açılmadı.
Sizin elinize geçen monitörlere neden bu kadar hor davranıyorsunuz hocam Halis Serbest gibi.

Arkadaşlar selam.
Bugün saat 18:40 sularında istemeden ailemin bana emanet ettiği daha doğrusu monitör olarak kullandığım televizyon kırıldı.
Nasıl kırıldığına gelirsek olay şöyle oldu.
Robot süpürgenin fırçasına kablo takıldı ve bu kablo masanın bacağına bağlıydı aynı zamanda masanın ayakları çok kötü çok hızlı sallanıyor. Süpürge kabloya takıldığı an müdahale ettim ama süpürgeyi kaldırdığımda bile fırçası hâla dönmeye devam ediyordu en son kablo kopsun bari deyip kendime doğru çektim. Unuttuğum bir şey vardı masanın ayağı çok kalitesiz olduğu için masanın çok fazla sallanacağı. Süpürgeyi çektim kablo koptu çıktı ancak 1 saniye sonra patlama sesi gibi bir şey geldi televizyon düşmüştü. Televizyonu aileme duvara monte ettirmemizi söylemiştim çünkü televizyonun ayağı bile yoktu masanın üstünde dik duruyordu sonuç olarak düştüğünde televizyonu kaldırdım ve televizyonun altında parçalanan klavyemin ayaklarını ve kırılmış ekranı gördüm.
Bunu nasıl aileme açıklayabilirim daha önce benzer olaylarım olmuştu ama bu tamamen önlemsizlikten dolayı oldu ne yapabilirim tamir olur mu?

Önlemsizlikten kastım:
Masanın ayaklarının kötü olması.
Televizyonun duvara monteli olmaması.
Hocam yumruk izi bu.

Geri
Yukarı