Yanlışlıkla sahte iPhone kazanma linkine tıklamak

Dostum tavsiyemdir için rahat etsin istiyorsan bir telefonu sıfırla üstüne bir de tüm şifrelerini değiş ikili kimlik doğrulamasını aktif et daha da sıkıntı yaşamazsın diye umuyorum.

Arkadaşın tavsiyesi yerinde bir tavsiye. Bunlara ek olarak tarayıcınızda otomatik olarak saklanan şifreleri de hızla değiştiriniz. Cihaza format atılmadan da içerisinde kişisel veri içeren Telekom, bankacılık vs. işlemleri gerçekleştirmeyiniz. Daha sonra sıkıntı kalacağını sanmıyorum.

Bilgi girme yerinde yaş cinsiyet falan mı sordu? Benim ailemden de bu siteye giren olmuş. :D
Evet sadece yaş ve cinsiyet sormuşlar.
HOAX: This site offering an iPhone 12 giveaway from Carrefour is a scam bu haber kaynağında tüm her şey açıklanmış bulunmakta.
Hocam şu an bilgisayara giremiyorum kısaca çevirebilir misiniz?
Arkadaşın tavsiyesi yerinde bir tavsiye. Bunlara ek olarak tarayıcınızda otomatik olarak saklanan şifreleri de hızla değiştiriniz. Cihaza format atılmadan da içerisinde kişisel veri içeren Telekom, bankacılık vs. işlemleri gerçekleştirmeyiniz. Daha sonra sıkıntı kalacağını sanmıyorum.
MBaM ile taratıyorum bir de şifreleri değiştireceğim yeter mi?

MBaM ile taratıyorum bir de şifreleri değiştireceğim yeter mi?
İşte bu site scam sitedir tıklamayın, carrefour adını kullanarak insanları dolandırmak adına kurulmuş bir sitedir falan diyor.

MBAM ile taratıyorum bir de şifreleri değiştireceğim yeter mi?

Sanıyorum ki yeter. Genelde bu tür siteler tarayıcı üzerinden veri çalmaya çalıştıkları için bilgisayarınıza bir virüs inme durumu olmayabilir. Dedikleriniz sonrası sıkıntınız kalmaz. İşin içine banka hesabı da girdi diye bir an çok gerildim ama Allah'tan öyle bir durum yokmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı