Yanlışlıkla satın alınan Adobe üyeliği nasıl iptal edilir?

kayzon

Zeptopat
Daha fazla  
Selam, Ben yaklasık 5-6 gün önce Adobe'nin deneme üyeligini aldım. 1 Gün kullanmaya calıstım olmadı, iptal ettim. Ama dalgınlıgıma gelmis olsaki 2 tane plan daha almısım ( hayatımda hiç Adobe kullanmadım. ) Simdi benden 800 TL istiyor ve ben bunu iptal edemiyorum. Sonraki ay ödemezsem 2 katına mı cıkcak bu? Kullanmadıgım bir servise 800 TL vermek istemiyorum... Not: Adobe'nin kullanıcı sözlesmesini biliyorum okudum ama diger planlarım yüzünden kötü bir duruma düstüm. Hesabımı da silemiyorum. Bana yardımcı olabilecek var mı? Çok sevinirim.

Adobe ile iletişim kurun.

Genelde sözleşme yıllık oluyor. Yani anlaştığın X fiyatı 12 ay boyunca ödeyeceğin bir plan aktif oluyor. Eğer o üyelik planını iptal edersen karşına ceza ücreti çıkıyor. 800 TL ücret de o ceza ücretidir.

Direkt Adobe ile iletişime geçmen en doğrusu olur. Mail atabilirsin. Adobe biraz çakallıklar yapıyor bazen.
Çakallık diyorsunuz ama aşağıda okumadan onayladığınız bir sözleşme var. Onu onayladığında bu cezayı ödeyeceğini de onaylamış oluyorsun. Ayrılmanın bir yöntemi vardı. Videoyu bulabilirsem atacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çakallık diyorsunuz ama aşağıda okumadan onayladığınız bir sözleşme var. Onu onayladığında bu cezayı ödeyeceğini de onaylamış oluyorsun.

Vallahi kusura bakma reis ya ben 1 tane üyeligimi iptal etmistim ama farkına varmadan 2 tane farklı üyelik daha almısım :/ cok kararsızım ne yapsam bilmiyorum, hiç ödemezsem ne olur? Kartı hiç kullanmazsam mesela.

Direkt Adobe ile iletişime geçmen en doğrusu olur. Mail atabilirsin. Adobe biraz çakallıklar yapıyor bazen.

Adoben sirketinin mail adresini bulamadım da atabilir misiniz acaba?

Çakallık diyorsunuz ama aşağıda okumadan onayladığınız bir sözleşme var. Onu onayladığında bu cezayı ödeyeceğini de onaylamış oluyorsun. Ayrılmanın bir yöntemi vardı. Videoyu bulabilirsem atacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende şu an üyelik askıya alınmadı ama alınınca bunu uygulasam olur mu? Şu an sadece bana üyeligi yenile diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende şu an üyelik askıya alınmadı ama alınınca bunu uygulasam olur mu? Şu an sadece bana üyeliği yenile diyor.

Tam olarak bilmiyorum. Bugün bir kaç kişiden de gördüğüm için mümkün olan çözüm yollarını sorununuzu çözmenize yardımcı olması açısından atmaya uğraşıyorum.

Adobe müşteri hizmetleri ile iletişime geç, farkında olmadam almışım diye, aynı şey arkadışımın patronun başına gelmişti, müşteri hizmetleriyle halletmişlerdi, hallediyorlar yani büyük ihtimal.

Son düzenleyen: Moderatör:
@UmutMelihAkyol Okumadan onaylamakla alakası yok dostum. Yıllardır Adobenin nerdeyse tüm uygulamalarını kullanıyorum ve örnek veriyorum satın aldığın bir paketi yani hali hazırda sahip olduğun paketi tekrar satın alabiliyordun bir aralar. Yanlışlıkla aaa bu paket iyiymiş diyip boş bulunursan aynı pakete iki defa para veriyordun. Bu hangi sözleşmenin bir parçası olabilir?

Öğrenci paketi kullanırken paketin yenilenme süresi geldiğinde çaaat diye tam pakete geçtiğini de bilirim. Autodesk vs de kullanıyorum ben. Hepsinde kullanıcı memnuniyeti için böyle durumlarda önceden haber verilir. Bak biz yeniliyoruz, ya da paketi yükseltiyoruz ister misiniz diye.

Bunlar sözleşmede olsa dahi bu durumda da çakal oluyorlar. Kullanıcıyı ön plana alan şirketler bu tarz şeylerden uzak dururlar. Adobe müthiş bir şirket (yaptıkları uygulamalarda ötürü) ancak bir o kadar da paragözler.

Geri
Yukarı