Yanlışlıkla Winsock.sys Dosyasını Sildim

acv

Megapat
Makaleler
1
Yer
Sehit Muhtar/Zambak Sok./Gumus Gerdan Apt./Beyoglu
Diğer bilgisayarımda bir şeyleri kurcalıyordum ve yanlışlıkla bir dosyayı sildim. Sildiğim dosya, C:\Windows\System32\drivers\winsock.sys gibi bir şeydi diye hatırlıyorum.

Windows 7 kullanan herhangi birinden acaba bu dosyayı zip'leyip göndermesini rica edebilir miyim? Bu halde internete hiçbir şekilde bağlanamadığı için biraz acil bir durum ve elimde gerekli ISO olmadığından sanal makineye kurup dosyayı oradan almam da mümkün değil.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu şekilde olmaz. Windows'u onarman gerekecek. Sistem dosyasını kolaylıkla el ile silemezsin, silmeni engeller.

Komut satırını (cmd) yönetici olarak çalıştırın. Sırası ile işlemler bitene kadar bu kodları girip enterlayın.

Kod:
sfc /scannow

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /scanhealth

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /checkhealth

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /restorehealth

ENTER

Sistemi yeniden başlat. Halen aynı ise aygıt yöneticisinden internet ile alakalı sürücüleri kaldırıp tekrardan aktif et.

Yine olmazsa bir yerden Windows kurulum medyası elde edip onarım sağla.

Bu şekilde olmaz. Windows'u onarman gerekecek. Sistem dosyasını kolaylıkla el ile silemezsin, silmeni engeller.

Komut satırını (cmd) yönetici olarak çalıştırın. Sırası ile işlemler bitene kadar bu kodları girip enterlayın.

Kod:
sfc /scannow

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /scanhealth

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /checkhealth

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /restorehealth

ENTER

Sistemi yeniden başlat. Halen aynı ise aygıt yöneticisinden internet ile alakalı sürücüleri kaldırıp tekrardan aktif et.

Yine olmazsa bir yerden Windows kurulum medyası elde edip onarım sağla.

Denilenlerin hepsini yaptım ve bir işe yaramadı.

Ne hikmetse, söylediğim dosyanın silindiğine gözümle şahit oldum ve sorunun o olduğunu biliyorum. Winsock’ un neyle ilgili olduğunu biraz araştırınca da bundan emin oldum.

Kurulum medyasıyla kurmamın şu anda mümkün olmadığını söylemiştim.

Sadece o dosyanın zip halini istiyorum ve biri atarsa minnettar olacağım.
Bump.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı