Yapay et yer misiniz?

Ayılar onları bulduğunda "Aaaa! İnsan. Hayvanlara acı çektirmemeliyim." diyor heralde.
O histir ki aynı şeyi farklı kişiye 48. anlatışındır. Dostum olay hayvanların acı çekmesi değil...
Şelale derken yapay eti kastetmedim. Gavur icadı dediniz ya, onun için dedim.
Ben de onun için yazmıştım zaten. Diğer türlü garip olurdu.

Olabilir. Gelecekte doğal gıdaların azalmasından dolayı sentetik gıdaların artacağını tahmin etmek için kâhin olmaya gerek yok. Yapay yiyecek fikrine karşı değilim, yenebilir. Fakat hali hazırda elimin altında doğal et varken yapay et yiyeceğimi de düşünmüyorum, teşekkürler.

Kendini havalı zanneden "biz hayvanlara zarar vermeyiz, onlar değerli moruk" havasında birtakım insanların icadı. Yemem.
Yahu kaç sayfa konuşulmuş burada, onu okumaktan da mı acizsiniz?

Birincisi, yine istediğiniz ve hatta ihtiyaç duyduğunuz besini tüketirken; herhangi bir hayvanın bunun için ölmediğini, doğumundan ölümüne kadar belki de kendi etrafında dönemeyeceği kadar bir alana tıkılmış ve annesinden ayrılmış, psikolojisi hayat boyu berbat olan bir hayvanın hayatına sebep olmayacağınızı bildiğiniz için mutlu olmuyorsanız bu benim için canilikten farklı görünmüyor.

İkincisi, yaşadığımız gezegenin kaynakları belli ve gelecekte muhtemelen yapay et tüketmek bir zorunluluk olacak.

Bunları kaç sayfa konuştuk ama göz atmaya bile tenezzül etmediniz galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı