Yapay et yer misiniz?

KemalY

Centipat
Makaleler
4
Yer
Antalya
Ben de güldüm açıkçası. “Bir gün herkes yiyecek!” cümlesi biraz komik geldi.
Yiyeceksiniz mecburen. Doğal ürünler çok pahalı olacak yakın gelecekte. Milyarderlerin erişebildiği şeyler olacak. Dünya'nın kaynakları tükeniyor. Mecburen orta ve düşük gelirli herkes yiyecek yani.

Noble Six

Kilopat
Makaleler
10
Yiyeceksiniz mecburen. Doğal ürünler çok pahalı olacak yakın gelecekte. Milyarderlerin erişebildiği şeyler olacak. Dünya'nın kaynakları tükeniyor. Mecburen orta ve düşük gelirli herkes yiyecek yani.
Araştırma alışkanlığı olmayanlara gelecek öngörüsüyle bir şeyleri anlatmak pek mümkün değil. Şu anda olan durumun farkında değiller ki gelecekte gidilecek yolu görsünler, bazıları da ancak yaşayarak olacak şeyleri anlayabiliyor.

Doğal et üretiminin temiz su kaynaklarına ne kadar büyük bir zararı olduğunu ya da biyolojik olarak aşırı miktarlarda metan/karbondioksit çıkaran besi hayvanlarının aşırı çoğaltılmasının atmosferdeki etkilerini bilmiyorlar. Üstelik sürekli artacak nüfusu "doğal" şekilde beslemenin artık imkansızlığını da anlamadıkları için gelecekte mecburen yapay et tüketmek zorunda kalacaklarını anlayamıyorlar.

Dünya'nın öz kaynaklarının sınırlı olduğunu, belli bir düzeyin üzerinde olan tüketimlerin bu kaynaklarda geri dönülemez tahribatlara neden olduğunu anlamak zor değil aslında. Bence sadece kabul etmek istemiyorlar, alışkanlıklardaki büyük değişimler her zaman çoğunluk tarafından kabullenilmek istemez.

Utku Oktay

Kilopat
Makaleler
4
Yer
EEPROM
Mecburen yiyeceksiniz deyince kafalarına silah dayanacağını falan düşündüler sanırsam, başka türlü bu durum nasıl komik gelebilir, bilemedim.

Lockheed

Decapat
Makaleler
15
İnanmamam değil olay. Cümleyi söyleyiş biçimi bana komik geldi. Yoksa ben de gelecekte yiyeceğimizi düşünüyorum.

AliYigitAksungur

Hectopat
Güleyim diyorum, komik değil. Kafası güzel diyorum, büyük ihtimal değil. Ne diyeceğimi bilemiyorum.
Bir şeyler demene gerek yok. Okuma yetinle üstteki mesajları okursan anlarsın. Yani, umarım.
İnanmamam değil olay. Cümleyi söyleyiş biçimi bana komik geldi. Yoksa ben de gelecekte yiyeceğimizi düşünüyorum.
Nasıl diyebilirdim? Yiyebilirsiniz ama kesin hali.
İlk attığım mesaja 20 kişi kahkaha atmış. Merak ediyorum hangi kısım kafanıza yatmadı?
Duyarcı veganların icadıdır bu kesin. Asla yemem, yedirmem.
Yok hocam gavur icadı! Hepimizi sıvı soğutmalı Intel işlemci yapacaklar.

Lockheed

Decapat
Makaleler
15

Dosya Ekleri

• 1614709357467.png
    1614709357467.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 12
Yukarı