Yapay et yer misiniz?

Her şeyin yan etkisi var mı sanıyorsunuz? İlk örneğin 5 yıl yan etkileri olur, sonradan bunlar rahat bir şekilde giderilebilir.

Kaç kere anlattık yapay ete geçilmesi gerektiğini. Siz istemeseniz de geçmek zorunda kalacaksınız zaten.
Evet var. İlk örneğin yan etkisi 5 yılda giderilir ama sonra daha kaliteli et yapmak için farklı bir formata geçekler onunda farklı yan etkileri olur buda böyle döngüye girer. Ama eğer dünya nüfusu böyle artmaya devam ederse 20-30 yıla mecbur kalcaz gibi duruyor. Zaten zaman ilerledikçe teknoloji geliştikçe insanlar robotlaşıyor robotlarda insanlaşıyor maalesef.

Zorunda kalacaksınız dedim. Tahmini olarak 20-30 yıl içinde doğal olanlar sadece milyarderlerin erişebileceği şeyler olacak. Dünya'nın kaynakları bitiyor yavaş yavaş.

Marketten aldığın etlerde market üstüne kâr koymuyor mu? Babasının hayrına mı satıyor?

Normal olması gereken bu zaten. Kırmızı etin yararlarının yanında zararları da çok fazla.
Kırmızı etin nasıl bir zararı var ya? Ne kadar saçma ibareler kullanmışsınız acilen kaynak belirtmenizi rica ediyorum!

Zorunda kalacaksınız dedim. Tahmini olarak 20-30 yıl içinde doğal olanlar sadece milyarderlerin erişebileceği şeyler olacak. Dünya'nın kaynakları bitiyor yavaş yavaş.

Marketten aldığın etlerde market üstüne kâr koymuyor mu? Babasının hayrına mı satıyor?

Normal olması gereken bu zaten. Kırmızı etin yararlarının yanında zararları da çok fazla.

Vallahi yapay et daha yararlı olup daha kötü tadı olursa yine doğal et yerim tatsız tutsuz şeyler yiyip 100 yıl yaşıyacağıma güzel şeyler yiyip 70 yıl yaşayabilirim.

Mesela kar koyması değil mesele açgözlülük yapıp daha fazla kar etmek için ''ucuz, dandik'' ürün satması.
2 gün sonra yapay et yaygınlaşınca üreticiler tüketicilerin fark etmeyeceğini düşünerek farklı farklı işler çevirecekler günümüzde de var zaten.

Dünya nüfusu böyle artmaya devam ederse 20-30 yıla mecbur kalcaz gibi duruyor. Zaten zaman ilerledikçe teknoloji geliştikçe insanlar robotlaşıyor, robotlar da insanlaşıyor maalesef.
Nüfus aynı bile kalsa şimdiki emisyon ve su kaynaklarının tüketim miktarı yüzünden yapay ete geçmek zorundayız. Bu şahsi olarak istenecek bir şey olmayabilir ama zararlı gaz salınımının önemli bir kısmı ile temiz su kaynaklarının tüketiminin göz ardı edilemeyecek bir kısmı doğal et üretim sürecinde gerçekleşiyor.

Bana sorarsan ben de gönüllü değilim ama son 150 yılda o kadar saçma şeyler yapıp nüfusu o kadar dengesiz bir düzeye çıkardık ki seçenekler tükendi. Mars'a milyarları bırak binlerle sayılacak yerleşme işi için bile en az 60-100 yıl arası bir süre lazım ama şimdiki tüketim miktarlarımızla Dünya'nın tüm nüfusu için ihtiyacımız olan 200-300 yılı bize verebilecek hali kalmadı.

Onu da o zaman düsünürüz artik. 30 seneye kadar kim öle, kim kala...
20-30 yıldan çok daha az sürebilir. En azami miktarı söyledim.
Kırmızı etin nasıl bir zararı var ya? Ne kadar saçma ibareler kullanmışsınız acilen kaynak belirtmenizi rica ediyorum!
Nasıl ne zararı var? Sporcular neden kırmızı et yemiyor sizce? Kırmızı et kolesterolü fazlaca arttırıyor. İneklerin doğaya zararlarını söylemiyorum bile.
İlk örneğin yan etkisi 5 yılda giderilir ama sonra daha kaliteli et yapmak için farklı bir formata geçekler onunda farklı yan etkileri olur buda böyle döngüye girer.
Hayır yanlış düşünüyorsunuz. Mesela bir örnek vereceğim, AMD'nin 5000 serisi ekran kartları çok sorunluydu. 6000 serisinde yeni bir mimariye geçmesine rağmen sorunsuz bir seri. Çünkü tecrübe kazandı. Bu yüzden sorunsuz.
Mesela kar koyması değil mesele açgözlülük yapıp daha fazla kar etmek için ''ucuz, dandik'' ürün satması.
2 gün sonra yapay et yaygınlaşınca üreticiler tüketicilerin fark etmeyeceğini düşünerek farklı farklı işler çevirecekler günümüzde de var zaten.
Günümüzde "doğal" etlerde hiç dandik ürün yok mu? Söylediğiniz şey her ürün için geçerli.

Geri
Yukarı