Yapay et yer misiniz?

Bir tane daha geldi. Kaç defa anlattık. Sizin için toparladım ana mevzuyu:

Cahil bir hakaret değil.
Eki Görüntüle 903659
Bu mesajda ana konuyu alıntıladım, öğrenmek isterseniz okuyabilirsiniz.
Kendimden utandım fakat bana garip geliyor. Güzel bir buluş.
@359149 bu arada ineklerin ozon tabakasına verdiği zarar neymiş?

Ekolojik yararları olabilir olmasına, besin değerleri de yapay olarak eklenecekse insan sağlığı için iyi olacağını düşünmüyorum.

Tıpta da birden fazla paradigma olduğu unutulmamalı. Şeker hastalığında şeker tüketiminin semptomları kötüleştirmesi glikozun zararlı bir besin olduğunu göstermediği gibi; et tüketimine bağlı ölüm yüzdelerindeki yükselmenin etteki kolesterol yoğunluğuyla korelasyon göstermesi, kolesterolün sağlıksız bir şey olduğunu göstermez. Bir bilim insanı bunu X nedenine bağlayabilir, bir başkası Y nedenine.

Eğer makro/mikro besin değerleri bakımından doğalı ile eşdeğer olacaksa yenilebilir.

İnekler ozon tabakasına zarar mı veriyor? Etinden, sütünden yararlanıyoruz. Gübresini bitkilerde kullanıyoruz. Her şeyi bir işe yarıyor. İnsanlık bu kadar icat çıkarmadan önce önce bu dünyada bir düzen vardı. Bu düzeni biz bozduk. Düzelteceğimize hala daha bozuyoruz. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum.

Tadı aynıysa tabii ki. Zaten şu an yediğimiz etlerin organik olduğunu düşünmüyotum ama tatları aynıysa neden olmasın?

Düzelteceğimize hala daha bozuyoruz. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum.
Bu yapılan şey düzeltmeye büyük bir adım. Hayvanlara mahkum olmayacağız. Doğal besin zincirlerini devam ettirebilecekler.
İnekler ozon tabakasına zarar mı veriyor? Gülesim geldi.
Azıcık araştırırsanız zararlarının ne denli büyük olduğunu görürsünüz. Bilmeden sallamak kolay tabii.
@KemalY bu arada ineklerin ozon tabakasına verdiği zarar neymiş?

Hayvancılık endüstrisinde kullanılan antibiyotik gibi şeylerin haddi hesabı yok. Doku kültüründe zararlı şeyler yok veya daha azsa mantıklı olabilir.

Bu yapılan şey düzeltmeye büyük bir adım. Hayvanlara mahkum olmayacağız. Doğal besin zincirlerini devam ettirebilecekler.
Saçmalık. Eğer böyle bir şey olsa Kur'an-ı Kerim'de kurban kesmemiz emredilmezdi.

Azıcık araştırırsanız zararlarının ne denli büyük olduğunu görürsünüz. Bilmeden sallamak kolay tabii.
Bu dedikleriniz insanlarda da oluyor. Ne olacak şimdi?

Bilmeden sallamak kolay tabii.
Hala daha laflarınızı tartmıyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı