Yapay zeka için Python ve C++ şart mı?

Temel olarak tavsiyem adam akıllı İngilizce öğren ve güzel kaynaklarla hallet bu işe. C++ syntax bildiğini iddia edip, neden c++'ı kullanman gerektiğini bilmemen komik oluyor. Yazılım ben biliyorum değil öğreniyorum demektir. C++'da yapacağın çoğu işi Python'da yapabilirsin. Arada maliyet dediğimiz fark var. Örnek olarak C++ donanıma yakın bir dildir. Bu data aktarımının ve işlenmesinin hızlı olacağı anlamına gelir. Ayrıyetten optimizasyonunu da daha iyi yapabileceğin anlamına gelir. Fakat bunun karşılığında anlaşılırlıktan kaybedersin. Python ise yüksek seviye bir dildir. Yani anlaşılırlık yüksek ama donanıma yakınlık geride. Elde edeceğin datayı işlemek çok maliyetli oluyor. Kodu optimize etmen çok büyük farklılıklar içermiyor çünkü gerçekten performans artması için (Anlaman için böyle anlatıcağım) Python da yazdığın kodları bilgisayarın anlayacağı dile getirecek aracı yazanların daha verimli yazması gerekmektedir. Sektörde her iki dil de kullanılıyor. Tam olarak ilerleyeceğin alanda önemli. Emsal olarak robotik ve yapay zeka yolunu tercih edeceksen kesinlikle C++. Standart ve kısa vadeli projeler içinse Python daha iyidir. Eğer ki yanında başka projelerde yapacağım diyorsan yine tavsiyem C++. Fakat bu iki önerimde zaman ve azim istiyor. Zira C++ öğrenmeye başlamak ve öğrenmeyi sürdürmek gerçek anlamda Python'dan daha zordur. Bu arada bunlar en temelinde araçlardır. Hangisi işine yaracaksa onu seç. Mühim olan algoritma ve analitik düşünce yeteneğinin arşa çıkmasıdır. Bir yapay zeka işiyle uğraşan kişi için en çok önemli olan şey ise, İstatistik ve Matematiktir. Bunlarda çok iyi olursan yapay zekada da iyi olursun. İyi günler.
Bu arada İngilizce biliyorsan kaynak tavsiyesi de vereyim;
C++;
-Tutorial Coding Ninjas
-Kitap programming principles and practice using c++
Python;
-Bu adam tam senin istediğin şeyleri yapıyor ve kendisi nörobilimci Mike X Cohen | Neuroscientist, writer, professor| Udemy

Yeni konular

Geri
Yukarı