Yapay zeka web programlamayı bitiriyor mu?

bnrks

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Front-End üzerine yoğunlaşmış durumdayım ve öğrenme sürecindeyim hala. Zorlandığım çok oluyor çünkü çok kapsamlı bir alan bence. Şu anda bs üzerine yoğunlaştım. AI ile birlikte web site yapmak çok kolaylaştı biliyorsunuz. Çok da fazla para vermeden harika web siteleri hazırlayabiliyorsunuz. Sizce AI'nın bu kadar gelişmesi web programlamayı bitirebilir mi?

Hem zorlandığım için hem de aklımda böyle düşünceler canlanmaya başladığı için başka alana geçmeyi düşünebiliyorum bazen. Blokzincir mesela. Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler?

Artık yapay zeka kod yazıyor. Umarım işlerimizi elimizden almazlar. Geçen sene okula bir yazılımcı gelmişti ona sormuştum ya robotlar kendilerini yapmaya başladığı zaman biz ne yapacağız diye. Cevabı neydi hatırlayamıyorum ama insanlar bunu öngörüp durdurabilir gibisindendi. Sen yine de yolunda ilerle bence.

Yakın gelecek için gereksiz bir endişe. AI'ın yaptığı Frontend'in ne debug'lamasında hayır var ne PageSpeed'inde. Ayrıca Frontend sadece HTML ve CSS'ten ibaret değil, tonla kullanılan teknoloji var. AI'ın sağladığı kolaylıklardan yararlanmak lazım, korkmak değil.

Çok küçük kodlarda bile büyük hatalar yapabiliyor bazen, ona nazaran gerçekten işini çok kolaylaştırıp çözdüğü şeylerin sayısı da az değil. İşbirliği yapman ve teknolojiye adapte olman senin için daha iyi olabilir.

Geri
Yukarı