Yapay Zeka yazılanları nasıl anlıyor?

NormalVatandas

Decipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Hep merak ettiğim bir soru. Sanırsam Youtube'da falan videoları vardı sormak istedim. Yapay zeka 0,1 ve İngilizce kodları nasıl anlayabiliyor? Onu bir şey mi yönetiyor? Nasıl işliyor sistem?

Hep merak ettiğim bir soru. Sanırsam YouTube'da falan videoları vardı sormak istedim. Yapay zeka 0,1 ve İngilizce kodları nasıl anlayabiliyor? Onu bir şey mi yönetiyor? Nasıl işliyor sistem?

Vallahi bende merak etim şimdi. Neden sadece İngilizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hep merak ettiğim bir soru. Sanırsam YouTube'da falan videoları vardı sormak istedim. Yapay zeka 0,1 ve İngilizce kodları nasıl anlayabiliyor? Onu bir şey mi yönetiyor? Nasıl işliyor sistem?

Google asistan Siri gibi yazılımlarda belirli cevaplar ekleniyor, eğer sorulan soru bu cevaplardan birine uygunsa cevap olarak gösteriyor.

ChatGPT gibi sistemlerde çok daha kapsamlı derin öğrenme algoritmaları var. Aynı yüz tanıma gibi bir cümleyi inceleyip kendi içinde eşleme yapıyor.

Arkalarında devasa süperbilgisayarlar var bu tür AI'lerin.

Google asistan Siri gibi yazılımlarda belirli cevaplar ekleniyor, eğer sorulan soru bu cevaplardan birine uygunsa cevap olarak gösteriyor.

ChatGPT gibi sistemlerde çok daha kapsamlı derin öğrenme algoritmaları var. Aynı yüz tanıma gibi bir cümleyi inceleyip kendi içinde eşleme yapıyor.
Yok hocam ChatGPT değil normal yapay zekadan bahsediyorum.

Ben de anlamıyorum yalnız değilsin. Binali Yıldırım zamanında çok güzel söylemiş.

"Bu bilişime fazla kafa yorarsan sıyırırsın. Nimetlerinden kullanıp, yaralanıp işini göreceksin."
:D Bence de en iyisi gidip Google Asistan'la oyun oynamak. Bize göre değil bunlar.

Geri
Yukarı