Yapay zeka yazılımları bitirebilir mi?

Yavuz_sama

Hectopat
Selam. Bildiğiniz üzere yapay zeka bu yıl çok büyük bir patlama yaşadı. Şu an bir meslek lisesinde yazılım okuyorum ve hayalim yazılımcı olup hayatımı rahat sürdürmek. Dediğim gibi yapay zeka çok hızlı büyüyor, her hafta belki de katlanarak gelişiyor ve şu anda bile çoğu mesleği tehdit ediyor. Bu alanda bilgili kişilerden tavsiye istiyorum. Birkaç yazılım dili biliyorum ancak gelecekte yeterli olmayacağını biliyorum.

Neden yeterli olmayasın? Böyle şeylere takılma. Sen işini yap, kendini geliştir. Herhangi bir sorun olmaz.

NVIDIA CEO'su bir yerlerinden sallıyor daha basit sorunları çözemiyor. Yazdığı kodlar bir yazılımcının gözünden çok temel kodlar. Böyle bir yapay zeka 2000+ satırlık kodları nasıl yazacak da bitirecek?

Şu an için mümkün olma olasılığı dahi olmayan bir şey. O işi bir geçeceksin.

Yapay zeka şu an olan her şeyi sana söyleyebilir. (Şu an bunu dahi yapamıyor ama yapacaktır)
Fakat olmayan ve daha akıl edilmemiş bir şeyi şu an yaratamaz.

Yazılımcı özellikle de kalifiye yazılımcı ihtiyacı azalmayacak artacak. Yazılımcıların kalitesi de artar. Dandik dustik şeylerle uğraşmaktan kurtulmuş ve temel sorunlara zaman ayırma imkanı bulmuş olurlar.

Geri
Yukarı