Yapay zeka yazımı çalmış!

Grandfather

Decipat
Yer
Beylikdüzü/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Baterist
Başka bir forum üzerinden bir yazı yazdım ve insanlar bu yazının tıpatıp aynısını yapay zekada bulmuşlar. Herkes de benim oradan baktığımı söylüyor.
Yapay zekanın yazımı çaldığının kanıtı;

1704488776301.png

Bu yazıyı nasıl çalabiliyorlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir forum üzerinden bir yazı yazdım ve insanlar bu yazının tıpatıp aynısını yapay zekada bulmuşlar. Herkes de benim oradan baktığımı söylüyor.

Eki Görüntüle 2075678

Bu dönemde yapay zekaya bile güven olmuyor demek.

Eki Görüntüle 2075678

Senin olduğuna dair bir kanıtın var mı ?

Yapay zekanın olayı bu zaten diye biliyorum. Söylediğimiz şeyi internetten hızlıca araştırıp bulduğu şeyi direkt bize göstermesi amacı değil miydi zaten?
O değişiyor kodlamasına göre. Temel mantığı elindeki verileri karşılaştırarak en mantıklı tercihi seçmek oluyor ama öğrenmeye dayalı kodlaması olan da oluyor.

Yapay zeka zaten internette gördüğü bilgiyi sana sunuyor ve herhangi hakkın yok. Çalmak değil bu alıntı yapmak gibi yapay zekaya sonradna kaynak ver dediğinde yazdığın yer verecektir.

Benden duyduğunu sana söylüyor. Bunun neresi zekâ?
Birisi yanıltıcı bir şey yazsa, Yapay zekâ sayesinde herkes yanıltılacak.
Yapay zekanın neden her dediği şeyin %100 doğru olduğuna inanasın ? Öyle bir anlattın ki sanki kendi bilinci var. Sana verdiği bilgileri de zaten kodlayan adamlardan alıyor ve birisi yanıltıcı bir şey yazsa neden onu alsın "zekâ" kısmını orada kullanıyor.

Bu kanıt hiçbir şey ifade etmez. O sadece bir yazının yazım şekliyle ilgili yapay zekanın yazmış olma olasılığını hesaplıyor. Yanlış gösterme olasılığı yüksek.

Büyük ihtimalle Chat GPT'den bahsediyorlardır. Kontrol etmek için Chat GPT'ye yazını yapıştırıp. Bunu sen mi yazdın diye sorabilirsin.

Ayrıca internetteki sınırsız kaynak arasından neden senin yazını çalsın koskoca yapay zeka. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı