Yapay zekaya Arduino kodu yazdırılabilir mi?

C++:
// Kombi Termostat Kontrolü

// Kullanılacak Pinler
const int termostatPin = A0;  // Termostat sıcaklık sensörü bağlı olduğu analog pin
const int relayPin = 7;        // Röle bağlı olduğu digital pin

// Termostat sıcaklık değeri (Celsius olarak)
const int termostatDegeri = 25;

void setup() {
  // Röle pinini çıkış olarak ayarla
  pinMode(relayPin, OUTPUT);
  // Seri bağlantı hızını ayarla
  Serial.begin(9600);
}

void loop() {
  // Termostat sıcaklık değerini oku
  int sicaklik = analogRead(termostatPin);
  // Okunan değeri Celsius'a çevir
  float gercekSicaklik = sicaklik * (5.0 / 1023.0) * 100.0;

// Sıcaklık değerini seri monitöre yazdır
  Serial.print("Sicaklik: ");
  Serial.print(gercekSicaklik);
  Serial.println("C");

// Eğer sıcaklık termostat değerinden yüksekse, röleyi aç
  if (gercekSicaklik > termostatDegeri) {
    digitalWrite(relayPin, HIGH);
    Serial.println("Kombi açildi.");
  }
  // Değilse, röleyi kapat
  else {
    digitalWrite(relayPin, LOW);
    Serial.println("Kombi kapatildi.");
  }

// 1 saniye beklet
  delay(1000);
}

Yapay zekaya kombi termostat kodu yazdırmak istiyorum, yazdırabilir miyim?
İlgili pinout'u yazdığınız taktirde daha tutarlı ve doğru kod sunacaktır fakat bu kodlar genelde referans olarak kullanılır ve direkt çalıştırıldığında kullanıcı isterini karşılayacak kadar yeterli olmaz. Ne de olsa başka açık kaynak proje, github projeleri ve stackoverflow gibi kaynaklardan toplanan kodlara göre bir ML yaparak kod sunuyor.

İlgili Pinout'u yazdığınız taktirde daha tutarlı ve doğru kod sunacaktır fakat bu kodlar genelde referans olarak kullanılır ve direkt çalıştırıldığında kullanıcı isterini karşılayacak kadar yeterli olmaz. Ne de olsa başka açık kaynak proje, GitHub projeleri ve Stack Overflow gibi kaynaklardan toplanan kodlara göre bir ML yaparak kod sunuyor.

Aynen öyle ya da öğrenirken de yardımcı olmak için kullanılabilir. Mantığını kavramak için kopya çekilebilir.

Aynen öyle ya da öğrenirken de yardımcı olmak için kullanılabilir. Mantığını kavramak için kopya çekilebilir.
Teşekkür ederim. Ben ufak ufak sistemi çözdüm de mesela uygulamaya slider ekledim 0-30 arası ayarladım. Bu sliderin kodunu yazamadım.
Mesela istenen sıcaklık 22 derece, bunun kodu da eğer oda sıcaklığı istenen sıcaklıktan küçükse röleyi aç değilse kapat gibi düşündüm. Arduino IoT veya Blynk üzerinden kontrol etmeyi düşünüyorum.

Sizin yazdığınız kodda mesela termostatDegeri = 25 yazıyor const olarak.
25 değil de sliderVariable(); mi geliyor acaba?

Bu arada belirtmeyi unuttum, Nodemcu kullanacağım. Ekstra olarak I2C LCD ekrana yazdırmak istiyorum.

Screenshot_20240322_233015.jpg

Son düzenleme:
Kodu zaten yapay zekadan aldım ben yazmadım.
Değişkeni Slider'den almak lazım. Yoksa sabit 25 şu an zaten termostat için olmaz bu.
Değişkenini bir türlü bulamadım hocam. Bulabileceğim bir yer, site var mıdır aklınızda?

Yapay zekaya sorduğumda
Kod:
int sliderValue = param.asInt();
ile alabileceğimi söylüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı