Çözüldü Yapılan çalışma VDSL altyapı çalışması mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Etilki76

Kilopat
Daha fazla  
Mahallede ADSL altyapı mevcut. Yaklaşıl bir aydır Türk Telekom'a her yerden talepte bulundum. Beni Türk Telekom'a ait bir numara aramıştı ve projesi hazır ancak birkaç yıldır başvurduğumuzda onay almıyor bu sene muhtemelen onaylanacak demişti. Bugün ana caddede telefon kapağından turuncu bir kablo çektiler ve onu ilerideki diğer kapağa da aktardılar. Çekilen kablo VDSL altyapı için fiber kablosu mudur yoksa başka bir kablo olabilir mi? VDSL için ise yaklaşık ne zaman tamamlanır?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşleyişi pek bilmediğim için turuncu kablo VDSL mi fiber mi bilmiyorum. Kutular falan geldi yol altından kablolar geçti fakat müşteri hizmetlerini aradığımda altyapımın aynı olduğunu söylüyorlar.
Kutular geldi ise tamamlandıktan sonra aktarırlar portunuzu bağlarlar diye düşünüyorum.

Bizim buraya sokağın başına 1 tane küçük sonuna 1 küçük 1 büyük kutu yaptılar. Kablolar falanda çekildi fakat binaya çekilmedi. Daha bitmediği için midir acaba?
VDSL2 altyapı genelde eve kadar çekilmez hocam, kim dedi size bilmiyorum ama VDSL2 yani namı-diğer hipernet genelde saha dolabına kadar gelir ve oradan evinize yine "bakır ve yolun altından geçen kablolar" ile ulaşır. Yani eve çekilme durumu yok... Ancak en azından kutular gelmiş, kutulara gelince: küçük olana Tip-23 ve büyük olana Tip-7 derler. Küçük olan tek başına işe yaramaz büyük olmadan. Küçük olan büyük olanı destekler yoğunluğun fazla olduğu yerlerde. Umarım açıklamışımdır, şimdilik 2-3 ay bekleyeceksiniz ki tüm altyapı tamamlansın ve çalışsın.
Aynen ben de kutular gelince tam emin olacağım. ADSL aldığım kutu ile aramda 50 metre var.

Siz fiberden bahsediyorsunuz sanırım. VDSL'de binaya fiber çekilmiyor.
Hocam fiber değil VDSL2 ama arkadaş yine de fiber diye bahsediyor. Sizin içinde o bağlı olduğunuz kutu güncellendiğinde 100Mbps dahil alabileceksiniz.

Geri
Yukarı