Çözüldü Yapılan çalışma VDSL altyapı çalışması mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Etilki76

Kilopat
Daha fazla  
Mahallede ADSL altyapı mevcut. Yaklaşıl bir aydır Türk Telekom'a her yerden talepte bulundum. Beni Türk Telekom'a ait bir numara aramıştı ve projesi hazır ancak birkaç yıldır başvurduğumuzda onay almıyor bu sene muhtemelen onaylanacak demişti. Bugün ana caddede telefon kapağından turuncu bir kablo çektiler ve onu ilerideki diğer kapağa da aktardılar. Çekilen kablo VDSL altyapı için fiber kablosu mudur yoksa başka bir kablo olabilir mi? VDSL için ise yaklaşık ne zaman tamamlanır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Turuncu kablo genelde fiber kablo ve evet, kutuya çekildi ise muhtemelen VDSL geliyor.
Katılıyorum, bizim tüm mahalleye çekmişlerdi ve 1km boyunca tüm kapaklara ilave turuncu kablo çektiler. Eğer yakın zamanda kutuları da görürseniz VDSL geliyor demektir. Önce kablo çekiliyor sonra kutu geliyor.

Turuncu kablo genelde fiber kablo ve evet, kutuya çekildi ise muhtemelen VDSL geliyor.
Ben de turuncu kabloları fiber olarak biliyorum. Kutuya çekilmedi, büyük bir halka oluşturmuşlar daha sonra yerin altından ileride bulunan telefon kapağına aktardılar. Bir kısım kaldı onu bantlayıp tekrar aşağı bıraktılar.

Bizim buradada yeni telefon kutuları yaptılar asfalt altından turuncu kablo geçirdiler fakat binaya bağlantı yapılmadı yaklaşık 1-2 ay oluyor.

Evet kablolar çok fazlaydı muhtemelen tüm mahalleye dağıtacaklar.
Kutulardan önce kablolar geliyor, eğer kutular da gelir ise o zaman tamam diyebilirsiniz. Bizim burada yine kablo güçlendirme ile 2 santral ile aradaki fiber bağlantı kalitesine takviye yapmışlardı. Bu yüzden en emin olabileceğiniz yol kutuları beklemek. Burada bizimde kablolar geldi sonra kutular geldi emin oldum. Kutular gelince 2-3 ay içersin de aktif oluyor altyapınız.

Kutulardan önce kablolar geliyor, eğer kutular da gelir ise o zaman tamam diyebilirsiniz. Bizim burada yine kablo güçlendirme ile 2 santral ile aradaki fiber bağlantı kalitesine takviye yapmışlardı. Bu yüzden en emin olabileceğiniz yol kutuları beklemek. Burada bizimde kablolar geldi sonra kutular geldi emin oldum. Kutular gelince 2-3 ay içersin de aktif oluyor altyapınız.

Bizim buraya sokağın başına 1 tane küçük sonuna 1 küçük 1 büyük kutu yaptılar. Kablolar falanda çekildi fakat binaya çekilmedi. Daha bitmediği için midir acaba?

Aynen ben de kutular gelince tam emin olacağım. ADSL aldığım kutu ile aramda 50 metre var.
Bizim buraya sokağın başına 1 tane küçük sonuna 1 küçük 1 büyük kutu yaptılar. Kablolar falanda çekildi fakat binaya çekilmedi. Daha bitmediği için midir acaba?
Siz fiberden bahsediyorsunuz sanırım. VDSL'de binaya fiber çekilmiyor.

İşleyişi pek bilmediğim için turuncu kablo VDSL mi fiber mi bilmiyorum. Kutular falan geldi yol altından kablolar geçti fakat müşteri hizmetlerini aradığımda altyapımın aynı olduğunu söylüyorlar.

Geri
Yukarı