[Yapım Aşamasında] Türkçe yama uygulama projesi v0.9-beta

Makaleler
9
Daha fazla  
Evet. Sonunda uygulama bitti. ElectronJS kullanarak çok daha kısa sürede yapılabilirdi belki ama ben gittim C# ve PHP kullandım. Pişman mıyım, hayır. Ama daha kolay olabilirdi sadece.

C# için 4520 satır, PHP için 849 satır kod yazıldı. Ancak hiç uygulama yaparken bu kadar zorlanmamıştım. REST API konusunda hiç deneyimim yoktu. Uğraştığıma değdi mi? Kesinlikle.

Değişiklikler ufak görünse de yapması ölümcül derecede zordu...

1679255257833.png

Şunu belirtmek istiyorum, bitirene kadar yeni konu açmayacağım demiştim. Şu an uygulama çıkmaya hazır ama henüz piyasaya sürmüyorum. İçini yamalarla doldurduktan sonra herkese erişime açacağım.

Küçük eksikler:
  • FontAwesome ikonları bazı yerlerde var, bazı yerlerde yok. Her yere ekleyeceğim.
  • Mail göndermede ufak bir sıkıntı var onu düzelteceğim.
  • Şu anlık sadece bilgisayar için yamalar eklenecek. Güncelleme ile tema desteği ve diğer platformlar için yama desteği eklenecek.

Değişen yerler:

Ana menüyü sayfalara ayırdım. Hepsini tek seferde yükleyince çok fazla RAM yiyordu ve arama yapması çok kaynak harcıyordu. Sağdaki istek kısmı artık veriyi API'den çekiyor.

1679255477160.png

İkinci bir değişiklik ise buranın tasarımı değiştirildi. Oyun eklenirken VirusTotal oyunun yanında otomatik olarak ekleniyor. Yani yamayı ekleyenlerin ekstra bir şey yapmasına gerek yok. İstek tuşuna bastığınız zaman istek sayısını artırıyorsunuz. Yama çıktığında ise e-posta alıyorsunuz.
1679255700642.png

Witcher 3 zaten Türkçe olduğu için buraya DS1 Remastered yaması yüklemiştim örneğin:

1679256537767.png

Yorumlar kısmı da düzenlendi ve API'den çekmeye başlandı. Yorumlar yapıldıktan sonra otomatik olarak moderasyona düşüyor. Sadece görsel olarak yıldızları ve kullanıcı adını eklemek kaldı. Onu da nereye koyacağımı bilemedim. Fikriniz varsa belirtebilirsiniz.
1679255671178.png

Profil bölümüne ise bir sürü denetim eklendi. Eğer resim formata ve boyutlara uygun değilse artık çift yönlü hata alıyorsunuz.
1679255876014.png

Kütüphanenin de tasarımı değişti ve resimlere çerçeve eklendi.
1679255986492.png

Kullanmayacağım ama yine de emekleriniz için teşekkürler.
Eğer uygulama yama yüklemeyi düşünürseniz uygulama için moderatör hesabı verebilirim çıktığı zaman. (Kullanmayacağımdan kastınız indirmek için olduğunu varsayıyorum.)

Yeni konular

Geri
Yukarı