[Yapım Aşamasında] Türkçe yama uygulama projesi v0.9-beta

Eğer uygulama yama yüklemeyi düşünürseniz uygulama için moderatör hesabı verebilirim çıktığı zaman. (Kullanmayacağımdan kastınız indirmek için olduğunu varsayıyorum.)

Ben de bunu merak ettim aslında bu yamaları programınıza eklerken izin aldınız mı? Yok beni ilgilendirdiğinden sormuyorum sonradan yapımcılarıyla problem yaşarsınız belki.

Evet. Sonunda uygulama bitti. ElectronJS kullanarak çok daha kısa sürede yapılabilirdi belki ama ben gittim C# ve PHP kullandım. Pişman mıyım, hayır. Ama daha kolay olabilirdi sadece.

C# için 4520 satır, PHP için 849 satır kod yazıldı. Ancak hiç uygulama yaparken bu kadar zorlanmamıştım. REST API konusunda hiç deneyimim yoktu. Uğraştığıma değdi mi? Kesinlikle.

Değişiklikler ufak görünse de yapması ölümcül derecede zordu...

Eki Görüntüle 1707999
Şunu belirtmek istiyorum, bitirene kadar yeni konu açmayacağım demiştim. Şu an uygulama çıkmaya hazır ama henüz piyasaya sürmüyorum. İçini yamalarla doldurduktan sonra herkese erişime açacağım.

Küçük eksikler:
  • FontAwesome ikonları bazı yerlerde var, bazı yerlerde yok. Her yere ekleyeceğim.
  • Mail göndermede ufak bir sıkıntı var onu düzelteceğim.
  • Şu anlık sadece bilgisayar için yamalar eklenecek. Güncelleme ile tema desteği ve diğer platformlar için yama desteği eklenecek.

Değişen yerler:

Ana menüyü sayfalara ayırdım. Hepsini tek seferde yükleyince çok fazla RAM yiyordu ve arama yapması çok kaynak harcıyordu. Sağdaki istek kısmı artık veriyi API'den çekiyor.

Eki Görüntüle 1708003

İkinci bir değişiklik ise buranın tasarımı değiştirildi. Oyun eklenirken VirusTotal oyunun yanında otomatik olarak ekleniyor. Yani yamayı ekleyenlerin ekstra bir şey yapmasına gerek yok. İstek tuşuna bastığınız zaman istek sayısını artırıyorsunuz. Yama çıktığında ise e-posta alıyorsunuz.
Eki Görüntüle 1708006

Witcher 3 zaten Türkçe olduğu için buraya DS1 Remastered yaması yüklemiştim örneğin:

Eki Görüntüle 1708031

Yorumlar kısmı da düzenlendi ve API'den çekmeye başlandı. Yorumlar yapıldıktan sonra otomatik olarak moderasyona düşüyor. Sadece görsel olarak yıldızları ve kullanıcı adını eklemek kaldı. Onu da nereye koyacağımı bilemedim. Fikriniz varsa belirtebilirsiniz.
Eki Görüntüle 1708005

Profil bölümüne ise bir sürü denetim eklendi. Eğer resim formata ve boyutlara uygun değilse artık çift yönlü hata alıyorsunuz.
Eki Görüntüle 1708008

Kütüphanenin de tasarımı değişti ve resimlere çerçeve eklendi.
Eki Görüntüle 1708010
Hocam tahmini ne zaman çıkar?

Peki sizi böyle bir şey yapmaya iten neydi zaten kolayca yamalara ulaşabiliyoruz yani demek istediğim ne fark olacak?
Ancak en önemli kısım ise tüm yamalar tek bir platformda olacak. Çevirmenler yamalarını buraya yükleyebilecek.

Siz ise hata bildirebileceksiniz. Yorum yapabileceksiniz. Örneğin şu platformda ve şu sürümde çalışıyor, şuraların çevirileri sıkıntılı gibi. Yamaya puan verebileceksiniz. Bu sayede hangi yamanın iyi veya kötü olduğunu anlayabilirsiniz.
Kolayca ulaşılabiliyor ancak ne olduğu pek belli değil çoğunun. Hobi projesi olarak yaptım.

Ben de bunu merak ettim aslında bu yamaları programınıza eklerken izin aldınız mı? Yok beni ilgilendirdiğinden sormuyorum sonradan yapımcılarıyla problem yaşarsınız belki.
Önce eski olanları ekleyeceğim. Animus'un yamaları gibi, DSR vs. Sonrasında ise grup yetkilileri ile görüşüp izin alacağım sırayla. Bir tane de e-posta adresi ekleyeceğim yama sahibi orada olmasını istemiyorsa mail atıp sildirebilecek.

(Şu an uygulamada olanların içinde veri yok. Çoğu Türkçe olan oyunlar zaten.)

Kolayca ulaşılabiliyor ancak ne olduğu pek belli değil çoğunun. Hobi projesi olarak yaptım.

Önce eski olanları ekleyeceğim. Animus'un yamaları gibi, DSR vs. Sonrasında ise grup yetkilileri ile görüşüp izin alacağım sırayla. Bir tane de e-posta adresi ekleyeceğim yama sahibi orada olmasını istemiyorsa mail atıp sildirebilecek.

Dikkatli olmanızı öneririm beni dahil etmek istediğin için teşekkürler ben almak istemem böyle sorumluluğu. Sadece forumda paylaştım diye kaç kişiyle kavga etmek zorunda kaldım yani yaptığınız ücretsiz ve çıkar amaçlı olmasa bile bazı çevirmenler çok abartılı şekilde yamalarına karşı koruyucu olabiliyorlar. Haklıdırlar haksızdırlar benim durumumda çok gereksiz tantana yapanlar oldu ama siz bir program üzerinden bunlara erişimi sağlayacağınız için kesinlikle yanlış yerlere çekecek kişiler çıkacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı