[Yapım Aşamasında] Türkçe yama uygulama projesi v0.9-beta

Arayüz daha fazla gelişmeli, hala eski gözüküyor.
1679350865585.png

Arayüzü bir miktar geliştirdim. Logo yapmam lazım uygulama için bir ara ama üşeniyorum. :D

Oyun sayfası, kullanıcı paneli arayüzü güncellendi. Kütüphanede indirme için ProgressBar eklendi.

1679397524906.png

1679397566376.png

1679397725423.png

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1709294

Arayüzü bir miktar geliştirdim. Logo yapmam lazım uygulama için bir ara ama üşeniyorum. :D

Oyun sayfası, kullanıcı paneli arayüzü güncellendi. Kütüphanede indirme için ProgressBar eklendi.

Eki Görüntüle 1709539
Eki Görüntüle 1709540
Eki Görüntüle 1709541
Bazı yerler pixel iken bazı yerler modern bazı yerler de windowsun orjinal teması olarak yapılmış. Bu şekilde çok düzensiz duruyor. Tavsiyem;

Arayüz için butonları kendiniz yapın. Custom Button diyebiliriz. Ayrıca bir tasarım yapacaksanız önce bunu bir kağıda dökmeniz sonra sıra sıra aktarma yapmanız gerekmekte bunun için Adobe XD kullanın. Bunu örnek olarak sunabilirim:

Adobe XD üzerinden yaptığım tasarım (Markayı gizlemek zorunda kaldım.)
1679425900857.png

Bu da designere baka baka yaparak yaptığım bir windows programı (Prototip bu örnek amaçlı paylaştm):
1679425986843.png

Dili merak ediyor iseniz C# arka etkenleri python yapıyor ana görev ve programı da C# yapıyor. Yani uygulama olarak sizinle aynı dilde geliştirdim.

Bazı yerler pixel iken bazı yerler modern bazı yerler de Windows'un orijinal teması olarak yapılmış. Bu şekilde çok düzensiz duruyor. Tavsiyem;

Arayüz için butonları kendiniz yapın. Custom Button diyebiliriz. Ayrıca bir tasarım yapacaksanız önce bunu bir kağıda dökmeniz sonra sıra sıra aktarma yapmanız gerekmekte bunun için Adobe XD kullanın. Bunu örnek olarak sunabilirim:

Adobe XD üzerinden yaptığım tasarım (Markayı gizlemek zorunda kaldım.)
Eki Görüntüle 1710151

Bu da tasarımcıya baka baka yaparak yaptığım bir Windows programı (Prototip bu örnek amaçlı paylaştım):
Eki Görüntüle 1710154

Dili merak ediyor iseniz C# arka etkenleri Python yapıyor ana görev ve programı da C# yapıyor. Yani uygulama olarak sizinle aynı dilde geliştirdim.
Merhabalar, öncelikle öneriniz için teşekkür ederim. Maalesef ana alanım tasarım değil ancak kime gösterdiysem şu anki tasarımdan çok memnun ben de dahil. Birkaç yerdeki font değişecek yakın zamanda ayrıca. Ben uygulamayı bir an önce çıkarmak istiyorum. O yüzden maalesef şu an sil baştan tasarım yapmam mümkün değil. Ancak sizin dediğiniz gibi "Tasarım kötü gözümü kanatıyor vs." tarzı çok yorum alırsam elbette zamanı gelince tasarımı güncelleyebilirim.

Merhabalar, öncelikle öneriniz için teşekkür ederim. Maalesef ana alanım tasarım değil ancak kime gösterdiysem şu anki tasarımdan çok memnun ben de dahil. Birkaç yerdeki font değişecek yakın zamanda ayrıca. Ben uygulamayı bir an önce çıkarmak istiyorum. O yüzden maalesef şu an sil baştan tasarım yapmam mümkün değil. Ancak sizin dediğiniz gibi "Tasarım kötü gözümü kanatıyor vs." tarzı çok yorum alırsam elbette zamanı gelince tasarımı güncelleyebilirim.
Benim de tasarımım 0 sayılır. Sil baştan yapmak zorunda değilsiniz. Adobe XD ile mevcut programın tasarımı yapın yeter. İlerleyen zamanlarda tasarımı güncellemek için önce Adobe XD programında denemeler yaparsınız.

Buda benden öğüt olsun :) İlerleyen zamanlarda bir uygulama yapacaksanız veya bu uygulamanın 2.0'ını çıkartacaksanız dediğim yöntemi kullanırsınız. Doğaçlamadan kurtaracaktır sizi.

Merhaba elinize sağlık güzel görünüyor. Bende C# ile amatör yazılımlar geliştiriyorum bir sorum olucak. Aynı projede nasıl hem C# ve PHP kullandınız ?

Elinize sağlık. Yazılım da en iyi gelişme proje yaparken ortaya çıkar. Sizde eminim kendinizi çok geliştirmişisinizdir bu projede. Sadece arayüz bence daha hoş olabilir.

1679875629286.png

Sol üstte kareye aldığım yeri orta üst kısma almanızı öneririm veya aşağı doğru gelsin. Mantık flex-column diyeyim siz anlarsınız. Sağda ki kısım kesinlikle çok kötü orayı düz renk yapsanız bile fena durmaz. Bazı yerler pixel bazı yerler normal font. Bence bundan vazgeçin. İyi gidiyorsunuz elinize sağlık. Kolay gelsin. Hatta sol kısımda filtreleme yapılabilir platform için yani (Steam,Origin) gibi bir filtreleme. Sadece o platforma.

Edit: GOG'un tasarımından esinlenebilirsiniz. Çok benzer. Sol kısmı dediğim gibi liste yapın. Sağ kısım ise güzelleşebilir.
1679876085725.png

Son düzenleme:
Merhaba elinize sağlık güzel görünüyor. Bende C# ile amatör yazılımlar geliştiriyorum bir sorum olacak. Aynı projede nasıl hem C# ve PHP kullandınız ?
PHP server-side doğrulama için. RESTful API kullanıyorum.

Kısaca şöyle:

C#'dan parametrelerle HttpClient'tan isteği gönderiyorum, PHP'deki kod işleyerek JSON olarak yanıt veriyor. C#'da JSON'ı işleyerek veritabanındaki verileri kullanıyorum. Yeniyseniz önermem ama bayağı uğraştırıcı bir iş. Daha doğrusu imkanınız varsa NodeJS kullanın orada yapması daha kolay.

Elinize sağlık. Yazılımda en iyi gelişme proje yaparken ortaya çıkar. Sizde eminim kendinizi çok geliştirmişisinizdir bu projede. Sadece arayüz bence daha hoş olabilir.

Eki Görüntüle 1716407

Sol üstte kareye aldığım yeri orta üst kısma almanızı öneririm veya aşağı doğru gelsin. Mantık flex-column diyeyim siz anlarsınız. Sağda ki kısım kesinlikle çok kötü orayı düz renk yapsanız bile fena durmaz. Bazı yerler pixel bazı yerler normal font. Bence bundan vazgeçin. İyi gidiyorsunuz elinize sağlık. Kolay gelsin. Hatta sol kısımda filtreleme yapılabilir platform için yani (Steam, Origin) gibi bir filtreleme. Sadece o platforma.

Edit: GOG'un tasarımından esinlenebilirsiniz. Çok benzer. Sol kısmı dediğim gibi liste yapın. Sağ kısım ise güzelleşebilir.
Eki Görüntüle 1716410
GOG tasarımını ben de çok beğeniyorum kesinlikle esinleneceğim. Ancak çok detaylı bir filtrelemeye ihtiyaç olduğunu sanmıyorum insanlar sahip oldukları oyunların yamalarını arayacaklardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı