Yaptığım bir oyunu nereye satabilirim

Android veya ios oyunları yaparsan anca... Oda tutarsa hani... PC oyunu olarak para kazanman cok zor. Dedigim Gibi kaliteli bir telefon oyunu yapabilirsen cok para kazanabilirsin diye dusunuyorum. Cunku bazi uygulamalar 1 dolardan 1 milyon kere indirilip = 1 milyon dolar yapiyor hadi google play vs kesse kesse 100.000 $ dolarda verse paradir. Tabi bu sadece bildigim kadariyla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ahmet benim yazıcağımı yazmışsın. Ayrıca şunu ekleyeyim. Nasıl para kazanacağım değil nasıl iyi oyun çıkartırım diye düşün. Zaten para gelir.(Angry Birds) Ayrıca benim de bir kaç oyun fikirlerim var ama takım yok. Yazın benimle iletişime geçersen sevinirim. Akıllı telefon uygulaması olacak. Hatta şimdiden fps oyunu yazıyorum.

Motora dayalı oyun sektörünü katarakda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Grafik ve Animasyon derslerinde ben Fireworks etkinliklerini yaptığım yerde Flash ile çalışan arkadaşım vardı. Kendisi şimdi bir iki dakikalık çizgi film ve 3D programlara dayalı
Android oyunlara başladı. Hala kendini bu alanda geliştirmeye devam ediyor.

Benden sizlere alternatif:
Umudunuzu yitirmeyin. Zira gelişen pazarlama teknikleri ile artık oyun, eğlenceye dayalı aktiviteleri firmalar tercih ediyor. Yenilikçi bir fikirle çalışmalarınızı onlara pazarlamanız mümkün.

Ve en önemlisi! Sizlerin şevkini kırmaya çalışanlara sakın ama sakın boyun eğmeyin. Bilişim en az 30 yıl daha ayakta çocuklar. Gücünüzü gösterin!:matrix:

Çözüm işte bu. Pazarlama reklam derdi yok. Adamlar hazır kurmuş marketi. Gel yayınla diyor.
4 tane büyük uygulama mağazası var ( Microsoft un 2 tane). Bunlarda oyun yayınlama denenebilir.
Olmadı o türde çok oyun varsa yeni çıkacak platformlarda (Tizen, Firefox OS gibi)
hazır marketlerinde hiç oyun yokken erkenden oyunu yayınlayabilirsiniz. Ümitsizliğe hiç gerek yok.

Merhaba arkadaşlar bir arkadaşım ile birlikte Game Maker adlı programdan bir oyun tasarladık (oyunun geneli kod yazmaya dayalıdır) ve üzerinde çalışıyoruz ben bu oyunu tamamladıktan sonra nerelere koyabilirim veya nerelere satabileceğim hakkında bir fikri olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Oyununuzdan çok sayıda kişinin yararlanabilmesini istiyorsanız ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Kaynak kodlarını GitHub ve GitLab üzerinden, binary dosyalarıysa SourceForge sitesinden yayınlayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı