C# Yaptığım hesap makinesi nasıl?

Pube

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Huawei Matebook D15 AMD Radeon Vega 8, Ryzen 5 3500U
Meslek
Öğrenci
C#'da temel seviyedeyim biraz uğraştan sonra bir hesap makinesi yaptım bilgili abilerim ve kardeşlerimin yorumunu öğrenmek istiyorum neleri değiştirmeliyim? Nasıl ilerlemeliyim? Kod düzenim nasıl? Aşağıya bırakıyorum kodları.

(Programın tutup başka bir yere çekilmediğinin farkındayım düzelteceğim)

Kod Dosyaları

Exe dosyası

VirusTotal

Son düzenleme:
C#'da temel seviyedeyim biraz uğraştan sonra bir hesap makinesi yaptım bilgili abilerim ve kardeşlerimin yorumunu öğrenmek istiyorum neleri değiştirmeliyim? Nasıl ilerlemeliyim? Kod düzenim nasıl? Aşağıya bırakıyorum kodları.

Kod Dosyaları

Exe dosyası

VirusTotal

1 tane trojan gösteriyor ama.

Çarpma işlemi çalışmıyor gibi sanki.

Biraz fazla basit, ancak kabul edilebilir. Bunun yerine işlemleri arka arkaya yapabilen bir şey yapmayı düşünebilirsin. Bu aynı anda 2 işlemi yapıyor. Fakat her zaman aynı anda iki işlem yapmak istemeyebiliriz. Birden fazla işlemi tek seferde yazıp sonuç istiyor olabiliriz. Bu durumda ne yapacaksın? İşlem önceliğiyle nasıl başa çıkacaksın? Bu tarz şeyleri de hesaba katıp, kafa yorup uygulama yazmanı tavsiye ederim.

Çarpma işlemi çalışmıyor gibi sanki.

Biraz fazla basit, ancak kabul edilebilir. Bunun yerine işlemleri arka arkaya yapabilen bir şey yapmayı düşünebilirsin. Bu aynı anda 2 işlemi yapıyor. Fakat her zaman aynı anda iki işlem yapmak istemeyebiliriz. Birden fazla işlemi tek seferde yazıp sonuç istiyor olabiliriz. Bu durumda ne yapacaksın? İşlem önceliğiyle nasıl başa çıkacaksın? Bu tarz şeyleri de hesaba katıp, kafa yorup uygulama yazmanı tavsiye ederim.

Normalde çalışması gerekiyor tekrar bakacağım. Daha temel seviyede olduğumdan o dediğiniz şeyleri bildiklerim kadarıyla yapmak zor geldiğinden iki sayıyla işlem yapacak şekilde yazdım, programı geliştirmeye devam edeceğim.

Başka bir tavsiyeniz var mı hocam?

Kod Dosyaları

Exe dosyası

VirusTotal
Güzel. Ama kaynak dosyalarını Google Drivedan atmak yerine Github'a yükleyin.

Güzel. Ama kaynak dosyalarını Google Drive'dan atmak yerine GitHub'a yükleyin.

GitHub'un mantığını pek anlayamadım tavsiyeniz için teşekkürler bakacağım hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı