Yaptığım saçma davranışlarımın önüne nasıl geçerim?

Makaleler
45
Merhaba,

Madde hâlinde yazmak istiyorum.

• Depolama konusunu bayağı bir kafaya taktım. Ona buna sora sora bir hâl oldu. Hatta PC'den anlamayan kişilere bile soruyorum. Google Drive'dan alan satın alacağım diyen etrafımdan öyle birisi hiç çıkmadı. Herkes veri yedeklemek için kendi bilgisayarına ve harici HDD kullanarak depoluyor. Evet Google Drive ucuz olabilir ancak bana gereksiz. Sebebi ise zaten verim yok. Elektronik bir cihaz bozulur cart curt dedim kafaya taktım.
  • Bu konuyla alakalı biraz daha araştırma yaptım ve fiziki diskin daha iyi olduğunu düşündüm. Artık ne diyebilirim bilmiyorum.
  • İnsanlarla diyalog kurmasını yapamıyorum. Bunu nasıl yaparım?
  • Bir şeylerle meşgul olurken saçma sapan düşünceler gelmiyor. Mesela oyuna dalıyorum. Oyun oynarken birileri aradığı genellikle açıyorum ancak arada sırada oyun bittikten sonra arıyorum.
  • Arkadaşım yok zaten. Belki saçma davranışlarım yüzünden böyledir. Soruyorum benim hatam nedir diye ancak bana şu hareketin yanlış diyen yok. Çocukluk arkadaşım beni çağırmaz ama abimi çağırır.
  • İnsanlar benim telefonla arama konusunda büyük ihtimal açmıyorlar. Belli zaman aralıkları ile tekrar arıyorum. Ama dönen yok. Ben de böyle olacağına hiç muhabbet etmem diyorum. Mesela ev gezmesine asla gitmem. Sebebi ise benim konuştuklarımı değersiz görüyorlar. İşte bu yüzden evden çıkmıyorum ve sabah akşam PC başındayım.
  • Telefonum 128 GB hafıza var ve bana yetiyor. Ancak acaba SD kart alayım mı diye düşünüyorum. Ağır bilgi yok. Kişisel kullanıcı olarak kullanıyorum. Oyun yok telefonda. En çok yer kaplayan fotoğraf. O da 4 GB falan. Boşu boşuna para vermiş olacak sanıyorum.
  • İşte bulamıyorum. 1 ayı geçti ancak ortalıkta iş yok. Buna da sinir oluyorum. Ama elden bir şey gelmiyor. Bulduğum her yere cv bırakıyorum.
  • Üniversitedeki bir hoca ile tanışıp sohbet kurdum. Bu bir hata mı?

Son düzenleme:
Güzel kardeşim galiba takıntılı birisin sana psikoloğa git tarzı şeyler söyleyemem. Bence kendine bir uğraş bulmalısın. Spor veya enstrüman çalmak gibi tabii maddi durumun imkan veriyorsa. Veya ufaktan yazılım tarzı şeyler öğrenebilirsin internette ücretsiz birçok öğretici video var. Bir de insanlar dışarıdan gördüğünde hoşuna giden insanlarla diyaloğa girerler demek istediğim tarzını değiştirebilirsin ya da tekrardan söylüyorum ama spor yapabilirsin. Bazen de yalnızlığın keyfini çıkartabilmek gerekiyor. Bunu en iyi sen yaparsın kardom sana güveniyorum iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı