Yaptığım soundtrack nasıl?

Hirok

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar biraz Hans Zimmer tarzı bir şeyler yapmaya çalıştım ve aklımda sanki bir kahramanlık, cesaret vs. bir şeyi oluyormuş gibi kurguladım. Sizce güzel bir soundtrack mi?
(Bir oyun arka planı müziği olarak forumdan bir arkadaş kullanmıştı.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar biraz Hans Zimmer tarzı bir şeyler yapmaya çalıştım ve aklımda sanki bir kahramanlık, cesaret vs. bir şeyi oluyormuş gibi kurguladım. Sizce güzel bir soundtrack mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yeni dünya kupası şarkısı için Shakiraya gönderilmeli. Şaka bir yana şarkı amaca uygun bir şarkı dinlerken aklıma isyan eden gruplar geliyor 😀.

Brasslar pek olmamış. Daha güzel vst bulmanı öneririm veya tahta nefesli bir enstrüman seçebilirsin. Bridge kısmı kulağa güzel geliyor. Evet Hans Zimmer tarzına benzemiş fakat daha çok taklidi diyebiliriz. Kendi yorumunu katarak taklidi olmayan bir chord progression yazarsan kulağa daha güzel gelecektir. Müzik teorisi bildiğini farz ederek birkaç tavsiye vereceğim. Karanlık hissettirmek için minör akorlarda sus2 yani 9'lu ekle çok daha Dark bir sound elde edeceksin sonrasında majör bir akora geçtiğinde çok daha kahraman ve cesaret dolu his alırsın. Aynı akoru hem 1'er ölçü fark ile minör ve majör olarak kullanırsan istediğin kahramanlık hissini de daha çok vurgulayabilirsin.

Evet Hans Zimmer tarzına benzemiş fakat daha çok taklidi diyebiliriz.

Elbette. İmzalı pluginler ve sound bankaları ile daha farklı bir şey çıkartmak çok mümkün değil.

Bir yandan mantıklı. Saatlerce ses ve orkestra aranjesi yapmaya gerek kalmıyor ama kopya dan öte gitmez.
Türkiye' de yerler böyle şeyleri, kimse anlamaz çukka gibi de para kazanır. İki akor basıp dayarsın.

Hocam programıda belirtirseniz efsane olur. bu arada çalışmanız güzel olmuş.

Geri
Yukarı