Yaptığınız en saçma bileşen alışverişi neydi?

Kronolojik sırayla tüm PC alma girişimlerin 😂

1- 1500 liraya tam İ5 ve 2GB ekran kartlı (Modeli hatırlamıyorum.) Lenovo cihazı tam alacakken bir sorun çıkması ve 1200 liraya İ5 ve ekran kartsız Casper sistemi almak 😟

2- GTX 1060 içeren kasa toplamak yerine GTX 960M içeren laptop almak. Nereden bileyim o kadar fark olduğunu ben az fark var diye laptop olsun demiştim 😀

3- Bu tam pişmanlık sayılmaz ama 5300 liraya R5 2600 ve 1660ti içeren bir sistem toplamak. Sorun şu ki o zaman piyasanın en ucuz fiyatına almıştım ama 2-3 ay sonra aynı fiyata R5 3600 ve RTX 2060 sistemler sattılar 😟

Ek madde: Bir de Gaming Gecesinde arkadaşa R7 2700X yerine İ3 9100F önermiştim. En fazla 1300 liraya düşer boşver dediğim işlemci o gece 999 lira oldu ve fark ettiğimizde biz çoktan 9100F almıştık 😫

Doların ve RAM fiyatlarının uçtuğu dönemde gidip 8 GB'a 600 lira bayılmıştım. Bir de Adata D80'i yeni çıkarmıştı. Şimdi o paraya iki tane alırsın.

Aynı hatayı yapıp Adata D40 RAM'e 630 TL para verdim Sapphire RX 480 8 GB ekran kartına da 1100 TL vermek gibi çok büyük bir hata daha yaptım yani kısaca kendimden utanıyorum.

Kablosuz olmasa mükemmel...
Kablosuzken mehh...

Oyuna, 10.000 Türk lirası yatırmıştım, o olacak sanırsam. Yav gecenin 3'ün de böyle soru mu sorulur ya da cevaplanır.
Az daha koyup oyunun kendisini alsaydın hacım.

Ben değil ama bir arkadaşım yapmıştı.
Elindeki Ryzen 5 2600'ü i5 4460 ile takas etmişti. Lan niye böyle bir şey yaptın deyince de " i5 oğlum, kazıkladım enayiyi " demişti :D.
Bu benim dayımda da var. Şu Intel i5, i7 fetişini acilen bırakmaları gerek. Elinde bir i7 varsa çok rahat kazıklarsın Türkiye'de. :D

Kronolojik sırayla tüm PC alma girişimlerin 😂

1- 1500 liraya tam İ5 ve 2GB ekran kartlı (Modeli hatırlamıyorum.) Lenovo cihazı tam alacakken bir sorun çıkması ve 1200 liraya İ5 ve ekran kartsız Casper sistemi almak 😟

2- GTX 1060 içeren kasa toplamak yerine GTX 960M içeren laptop almak. Nereden bileyim o kadar fark olduğunu ben az fark var diye laptop olsun demiştim 😀

3- Bu tam pişmanlık sayılmaz ama 5300 liraya R5 2600 ve 1660ti içeren bir sistem toplamak. Sorun şu ki o zaman piyasanın en ucuz fiyatına almıştım ama 2-3 ay sonra aynı fiyata R5 3600 ve RTX 2060 sistemler sattılar 😟

Ek madde: Bir de Gaming Gecesinde arkadaşa R7 2700X yerine İ3 9100F önermiştim. En fazla 1300 liraya düşer boşver dediğim işlemci o gece 999 lira oldu ve fark ettiğimizde biz çoktan 9100F almıştık 😫
Hocam bir daha ki sefere abdesti çift dikiş yaparak sistem toplamaya başlayın. :D

Bu arada sondaki diğerleri kadar talihsizlik değil. Hemen iade edebilirdiniz.

Yeni bilgisayar topladığımda geçici olarak alacağımdan hiç bakmadan 20TL'ye klavye almıştım. İngilizce olduğunu geldiğinde fark ettim.
Ekonomiye katkı deyip geçelim. :D

Aynı hatayı yapıp Adata D40 RAM'e 630 TL para verdim Sapphire RX 480 8 GB ekran kartına da 1100 TL vermek gibi çok büyük bir hata daha yaptım yani kısaca kendimden utanıyorum.
Sarılmak istiyorum. Sonunda aynı kaderi yaşadığım birini buldum. Şu an 2x8 yapabilirdik biliyorsun değil mi? :(

180 TL' ye Logitech g300s + mousepad almıştım. :(
Şimdi baktım Turkcell'de 150 lira. Sayende keşfettim, alırım ben bunu. :D

Keşke biraz daha para verip düzgün kulaklık alsaydım.
Ne aldınız hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı