Yarın nöbetçi olacağım ama korkuyorum

Yapamam edemem diye bir şey yok. Nöbetçiliğin abartılacak bir yanı da yok. Sabahtan akşama kadar acaba beni çağıracaklar mı? Ne yapacağım? Diye paniklemene gerek yok. Aç telefonunu oyna. Derse girmemenin keyfini çıkar.

Sağ olun biraz rahatlattınız.

Okulu yaratık ya da zombilerden falan mı koruyacaksın? Niye korkuyorsun ki? Troll olsun diye açılmış bir konuya benziyor.

Troll değil. Ailem küçükken bana sürekli baskı kurduğu için içime kapanık biriyim.

PKK saldırısına uğrama şansın var kesinlikle yanında bazuka ve ağır makinelı silah bulundur gözün hep açık kalsın. Allah'ım şu nesil neden böyle yetişiyor hiç anlamıyorum.

Ailem küçükken beni asker gibi yetiştirdiği için bu durumdayım. Bana küçükken sürekli baskı kurdukları için bu durumdayım.

Çay götürülüyor muydu? Ben hayatımda bir kez nöbetçi oldum masada oturdum tüm gün sonra saat 3'e gelirken sınıf defterlerini toplayayım diyordum onu da sınıf başkanları kendisi getiriyormuş. Tüm gün oturdum yani. Çay dağıtmak ilk defa duyuyorum.
valla bize yaptırıyolardı ya tüm ayak işlerini

Burada dalga geçen insanlara bakma. Aynı durumu çocukken ben de yaşıyordum o yüzden ne hissettiğini çok iyi anlıyorum. O defteri almak için sınıfa girdiğinde 30-40 kişinin aynı anda sana bakması inanılmaz rahatsız edici ve bunaltıcı olabiliyor. Başın dönüyor, nefesin daralıyor. Hepsini zamanında yaşadım. Ya bunun üzerine gideceksin, ya da hislerini kabul edip rehber öğretmenin ile durumu konuşup nöbetçi olmayacaksın.

Sorunumu buldunuz. Defteri almak için veya başka bir şey için sınıfa girdiğimde herkesin bakması rahatsız ediyor.

Sorunumu buldunuz. Defteri almak için veya başka bir şey için sınıfa girdiğimde herkesin bakması rahatsız ediyor.

Çok iyi anlıyorum. Sırf bu sorunum yüzünden kötü bir çocukluk geçirdim. Lisenin son yıllarında artık bu durumdan çok sıkılmıştım ve o ufak aydınlanmadan sonra dünyanın en umursamaz insanlarından birisi oldum. Yerinde olsam bu problemin üzerine gitmeye çalışırdım. Baktın tek başına yapamıyorsun, psikoloğa gitmekten kaçınma. Sonu yok bu kaygı bozukluğunun.

10.sınıfım. Yarın nöbetçi olacağım ama bir korkum var. Mesela sınıflara defterleri toplamak için, duyuru yapmak için veya birini çağırmak için gireceğim ama girdiğim zaman o sınıftaki herkesin bana bakması beni rahatsız ediyor. Utangaçlık ve öz güven eksikliği sorunum var. Ne yapabilirim?

Gir içeri hocam sınıf defterini alacağım de geç.

Bende de bu sorun vardı ama sağ olsun ortaokuldakı bir hocam benı sınıfta şakasına rezil etmişti ve herkes gülmüştü sonra ben panıkle korkuyla neşe karışık bir şey yaşamıştım ama sonra bana bır zararının olmadıgını gördum o gunden sonra da öyle bır endişem olmadı. Diyelim ki bir şey oldu diğerlerınden sana ne. Bu konuda kafana takma zamanla geçıyor.

Utangaçlık ve öz güven eksikliği.

Utangaçlık ve öz güven eksikliği sorunum var.
Hocam o korkuyu yenmek isterseniz çözüm şöyle ''dünyaya bir kere geliyoz yaşa gitsin'' mentalitesi aslında

Hocam o korkuyu yenmek isterseniz çözüm şöyle ''dünyaya bir kere geliyoz yaşa gitsin'' mentalitesi aslında
Ha burdan kasıtım başkalarını rahatsız etmeyecek kadar manasında.

Geri
Yukarı