Yarın ultrasona gireceğim

Temiz çıktığına adınıza sevindim, doktorun verdiği hapları düzenli kullanın buna ek olarak probiyotik takviyesi almaya çalışın bağırsaklarını rahatlatacaktır. Vücudun dehidrasyon açısından çokca su tüketin.

Geçmezse yine ihmal etmeyin, olası görünmeyen başka hastalıklar olabilir, mutlaka üzerine düşün ve araştırılsın.

Geçmiş olsun!

Teşekkürler bir şey soracağım doktor enfeksiyona bağlı ağrı olabilir dedi ishal hapı verdi birkaç tane kullandım onları ishal değilken ishal yaptı beni bir de internette araştırdım en geç 10 gün içinde geçer yazıyor bağırsak enfeksiyonu kafam takıldı.

Teşekkürler, bir şey soracağım; doktor enfeksiyona bağlı ağrı olabilir, dedi. İshal hapı verdi, birkaç tane kullandım onları. İshal değilken, ishal yaptı beni. Bir de internette araştırdım, en geç 10 gün içinde geçer yazıyor bağırsak enfeksiyonu, kafam takıldı.
İshal hapı(İlacın prospektüsünden, ilacın yan etkilerine göz atın.), dediğiniz antibiyotik türevi ise geçici ishal yapabilir. Antibiyotikler enfeksiyonu gidermeye çalışırken yararlı bakterileri de öldüreceği için bağırsak da düzensizlik oluşturabiliyorlar, buna bağlı kısa süreli ishal gelişiyor. İshalin yan etkilerini minimalize etmek için bolca su tüketin çünkü vücudunuz çok su kaybedecektir. Ek olarak probiyotik desteği alın, ishale iyi gelecektir.

Ancak hekiminiz özel bakteriyel testler yapması lazımdı böyle bir şey için tanı koyarken(Bazen normal gaita testi yeterli gelmiyor.). Bağırsak enfeksiyonların da tedavi açısından hangi bakteriyel virüsün(Pozitiflik açısından her bakterinin hemen hemen özel gaita testi bulunuyor.) sebebiyet verdiği, testlerde bakılarak ona göre tedavi planmalı. Eğer tedavi yanıt vermezse detaylı araştırılması gerekli.

Bağırsağınızda farklı bir virüs varsa redavi edilmediği sürece etkileri gitmeyebilir veya artabilir. Ortalama normal bakteriyel virüslerde, vücut direnci ile bağırsak enfeksiyonları atlatılabiliyor ancak bu normal enfeksiyonal durumlarda geçerli. Eğer Genel Pediatri polinikliğine gidiyorsanız harici olarak "Çocuk Gastroenteroloji" polinikliğine gidebilirsiniz.

Doktorunuzun verdiği ilaçları konsülte edildiği şekilde kullanın ve geçmezse hekiminize gidin. Detaylı araştırılması açısından hekiminiz sizden özel testler isteyecektir. Onlarda negatif çıkarsa ilaçlı karın emarına başvurulabilir. Durumunuza bağlı endoskopik yöntemler de planlanabilir.

Son düzenleme:
1-1.5 aydır karın ağrım var düz karın ağrısı ishal dışkıda kan gibi şeyler yok. Eskiden açtığım Konularda da belirttim yarın özel Hastanede ultrason cektirecegim. Onun dışında gaita testi yapılacak kan ve ıdrarda var daha önce röntgen çektirdim kan ve idrar testi verdim bir şey çıkmadı ama inşallah yarın çıkar bir sorun çoğu kişi bir sorununun çıkmasını istemez ama ben aksine istiyorum. Eğer yine bir şey çıkmazsa o zaman neden ağrıyor bu karnım diyeceğim cidden bıktım bazen hiç hissetmiyorum bazen çok şiddetli oluyor. Umarım bir hastalık veya bir sorun çıkar ultrasonda.
Özür dilerim konuyu hortlatıyorum. Ben de idrar ve kan testi yaptırdım. Test sonucunda "sedimentasyon, CRP türbidimetrik ve glukoz yüksek çıktı; yani vücudumun bir yerinde enfeksiyon varmış. Enfeksiyonun nerede olduğunu anlayamadığı için doktor benden ultrason sonucunu beklememi söyledi. 1 ay var ultrason randevuma.
Asıl sormak istediğim, şu anda nasılsın? Çünkü bende de gaz sancıları çok ileri derecede ve yıllardır bundan muzdaribim. Sosyal hayatım kalmadı, dışarıda yemek yiyemiyorum, sütlü şeyler içince kesinlikle gaz ağrısı oluyor sonraki gün zaten. Durum böyle. Sen nasılsın şu anda? Doktora geri gittin mi? Neler oldu söyleyebilir misin lütfen?

Son düzenleme:
Özür dilerim konuyu hortlatıyorum. Ben de idrar ve kan testi yaptırdım. Test sonucunda "sedimentasyon, crp türbidimetrik ve glukoz yüksek çıktı; yani vücudumun bir yerinde enfeksiyon varmış. Enfeksiyonun nerede olduğunu anlayamadığı için doktor benden ultrason sonucunu beklememi söyledi. 1 ay var ultrason randevuma.
Asıl sormak istediğim, şu anda nasılsın? Çünkü bende de gaz sancıları çok ileri derecede ve yıllardır bundan muzdaribim. Sosyal hayatım kalmadı, dışarıda yemek yiyemiyorum, sütlü şeyler içince kesinlikle gaz ağrısı oluyor sonraki gün zaten. Durum böyle. Sen nasılsın şu anda? Doktora geri gittin mi? Neler oldu söyleyebilir misin lütfen?

Benim ultrason sonucum temiz çıktı doktor güçlü bir hap verdi karın ağrısı için onu 1 hafta kullandım ve yanında probiyotik ve bağırsakları temizlemesi için ishal hapı kullandım Stres'ten uzak kaldım ağrım geçti benim.

Özür dilerim konuyu hortlatıyorum. Ben de idrar ve kan testi yaptırdım. Test sonucunda "sedimentasyon, crp türbidimetrik ve glukoz yüksek çıktı; yani vücudumun bir yerinde enfeksiyon varmış. Enfeksiyonun nerede olduğunu anlayamadığı için doktor benden ultrason sonucunu beklememi söyledi. 1 ay var ultrason randevuma.

Ayrıca enfeksiyon olması riskli değil mi 1 ay sonra olması ultrasonun doktor bir şey dedi mi?

Benim ultrason sonucum temiz çıktı doktor güçlü bir hap verdi karın ağrısı için onu 1 hafta kullandım ve yanında probiyotik ve bağırsakları temizlemesi için ishal hapı kullandım Stres'ten uzak kaldım ağrım geçti benim.

Ayrıca enfeksiyon olması riskli değil mi 1 ay sonra olması ultrasonun doktor bir şey dedi mi?
Gaz ile ilgili bir hap verdi ve B12 iğnesi oluyorum birkaç gündür. Onun dışında ultrasona gidip sonucunu bekleyecekmişim, randevu tarihi söylediğimde ses etmedi ve ultrasondan sonra gel, sonuçlara bakacağız ve tekrar kan testi yapılacak dedi. Bu arada devlet hastanesine gidiyorum.
Size verdiği ilaçları ömür boyu mu kullanacaksınız? Yoksa ilaç bittikten sonra hastalığınız bir anda yok mu oldu? Hiç nüksettiği oluyor mu hafif bile olsa? Kusura bakma şu anda bile karnım maalesef ağrıyor, aklım çok dolu, bu yüzden sana soruyorum.

Son düzenleme:
Gaz ile ilgili bir hap verdi ve B12 iğnesi oluyorum birkaç gündür. Onun dışında ultrasona gidip sonucunu bekleyecekmişim, randevu tarihi söylediğimde ses etmedi ve ultrasondan sonra gel, sonuçlara bakacağız ve tekrar kan testi yapılacak dedi. Bu arada devlet hastanesine gidiyorum.
Size verdiği ilaçları ömür boyu mu kullanacaksınız? Yoksa ilaç bittikten sonra hastalığınız bir anda yok mu oldu? Hiç nüksettiği oluyor mu hafif bile olsa? Kusura bakma şu anda bile karnım maalesef ağrıyor, aklım çok dolu, bu yüzden sana soruyorum.

Önemli değil istediğini sorabilirsin hapları 1 hafta kullandım ağrı yavaş yavaş geçti ve bitti ama ben yine de 1 hafta daha kullandım şu an sorun yok sadece ara sıra ağır yemekler yersem hafif ağrıyor oda normal zaten onun dışında hiçbir sorun yok.

Önemli değil istediğini sorabilirsin hapları 1 hafta kullandım ağrı yavaş yavaş geçti ve bitti ama ben yine de 1 hafta daha kullandım şu an sorun yok sadece ara sıra ağır yemekler yersem hafif ağrıyor oda normal zaten onun dışında hiçbir sorun yok.
Çok teşekkürler, kullandığın o ilacın adını verme ihtimalin var mı? Sadece araştırmak için soruyorum, doktoruma da söylerim. Eğer bulamazsan çok da önemli değil, doktor bana göre ilaç verecektir herhalde. Tekrardan teşekkürler.

Çok teşekkürler, kullandığın o ilacın adını verme ihtimalin var mı? Sadece araştırmak için soruyorum, doktoruma da söylerim. Eğer bulamazsan çok da önemli değil, doktor bana göre ilaç verecektir herhalde. Tekrardan teşekkürler.

Debridat fort galiba doktor güçlü bir hap demişti.

Geri
Yukarı