Yaş 18 Boy 198 Basketbola Başlanır Mı?

Tinyx

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ABRA A5 V13.1.1
GTX1050M
i5 8300H
16GB RAM
Meslek
Junior Developer - Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta durumu belirttim zaten. Yaşım 18 boyum 198. Basketbol kurallarını biliyorum ama kötü oynuyorum. Basketbolla alakalı hiçbir eğitim almadım. Son 7 yıldır tek aktivitem PC veya konsolda oyun oynamak. Fizik açısından çok güçsüzüm ve hantalım. 2 yıldır sigara kullanıyorum. Ciddi anlamda bir spora başlamak istiyorum ve ilerlemek istiyorum. Görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

O biraz da senin becerine kalmış. Boyunla alakalı değil yani. Biraz pratik yapıp kendini geliştirmeye çalış bence. Ama özellikle fizik ve hantallık sorununu çözmen gerek. Çünkü basketbol çok aktif hareket edilen bir spor dalıdır. Bu kadar eforsuz olursan elenirsin direkt.

aynı özelliklere sahipiz tek fark sigara içmiyorum basket geçmişim var ama fazla değil tofaşta 2 sene oynamıştım kanka uzun boyluyuz bi ortama girince herkes bakıyor ilk defa uzun adam görüyorlar sanki bu durum beni çok rahatsız etmeye başladı sende de varmi bu durum ?

Başla. En azından denemiş olursun ayrıca geçmişte çok örnekleri var 18 yaşına kadar eline basketbol topu değmesini bırak izlememiş isimler var örneğin; Hasheem Thabeet. 2009 yılında NBA draftında 2. sıradan seçildi hem de Harden, Curry, DeRozan gibi oyuncuların üstünde. Bu adam da 18 yaşına kadar oynamayanlardan, izlemeyenlerden. Bunun gibi çok örneği var eğer ki istekli isen neden olmasın?

aynı özelliklere sahipiz tek fark sigara içmiyorum basket geçmişim var ama fazla değil tofaşta 2 sene oynamıştım kanka uzun boyluyuz bi ortama girince herkes bakıyor ilk defa uzun adam görüyorlar sanki bu durum beni çok rahatsız etmeye başladı sende de varmi bu durum ?
Aynen. İlk defa uzun biri görmüş gibi bakıyorlar. Çok tuhaf.
O biraz da senin becerine kalmış. Boyunla alakalı değil yani. Biraz pratik yapıp kendini geliştirmeye çalış bence. Ama özellikle fizik ve hantallık sorununu çözmen gerek. Çünkü basketbol çok aktif hareket edilen bir spor dalıdır. Bu kadar eforsuz olursan elenirsin direkt.
Bu fizik ve hantallık sorununu nasıl çözeceğim hakkında en ufak bir fikrim yok. Bu konularda bilgili bir tanıdığım da yok. Mesela basketbola başlamaya karar verdim. Kulübe mi gitmem gerek yoksa internetten edindiğim bilgilerle mi kendimi geliştirmeliyim? Bildiğiniz şeyleri paylaşırsanız sevinirim.

Aynen. İlk defa uzun biri görmüş gibi bakıyorlar. Çok tuhaf.

Bu fizik ve hantallık sorununu nasıl çözeceğim hakkında en ufak bir fikrim yok. Bu konularda bilgili bir tanıdığım da yok. Mesela basketbola başlamaya karar verdim. Kulübe mi gitmem gerek yoksa internetten edindiğim bilgilerle mi kendimi geliştirmeliyim? Bildiğiniz şeyleri paylaşırsanız sevinirim.
Eğer gelişmek istiyorsanız ikisi. Hem kulübe gidip setler, takım oyunu gibi şeyleri öğrenmeyi, hem de bireysel olarak çeviklik, şut vb. şeyleri geliştirmen gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı