Yasa Dışı Siteler Neden Kapanmıyor?

Ben yanlış anladım, fenerli olmayasın sen? Söyle bakalım 😉
Aaa bir de o vardı doğruya. Şimdi hatırladım. Yok onu düşünerek söylemedim. Gerçekten öyle bir site var ve ben de onun adresini veriyorum sanmasınlar diye öyle demiştim. Takım tutmuyorum. Türkiye'de futbol mu var zaten? 14 takım küme düşmemek için oynuyor; beraberliği nimetten sayıp 11 kişi defans yapıyor hepsi. Ama Livorno'ya sempatim var. :)
Torrent Yasal.

(Be kardeşim bende biliyorum. Ben yasadışı içeriklerinden bahsettim.)

@FCLivorno kardeşim. Bari sen yapma. Arkadaşlar bakın sırf bu yüzden Kalın olarak yazmıştım. Moderatör uygunsuzca düzenlediği; bu şekilde yazıldığını varsayarak;
Torrent,Magnet ve Ed2k ağları yasal! Bunu bende biliyorum. Zaten Başlık: Yasa Dışı yazıyor. Torrent ayrı yasadışı torrent ayrı. (Paylaşım,paylaşım) İyi paylaşım var. Kötü paylaşım var. Kötü paylaşımlara örnek : Adam öldürme içerikleri, bomba yapımları [(Yapılışı hazır olarak.)Yoksa, internet de atom bombasına kadar bulursunuz.] Ve yazarlar ,sanatçılar, oyun yapımcılarının haklarına giriyorlar. İzinsiz ve rızasız hak yemiş olmuyorlar mı? Ben bunu diyorum.
Torrent yasa dışı değil.
Merhaba. Bilmiyorum yanlış anlamış olabilirm ya da başkaları da öyle olabilir tabi. Ya da yazdığın ilk mesajda bunlara yer vermediğinden dolayı herkes Torrent, Emule gibi programlarla paylaşılan film, müzik vb. şeyleri anlamış olabilir. Zira ben de okuduğumda böyle gördüm. Çünkü bu mesajda yazdığın ''canilik'' ''adam öldürme'' gibi terimleri orada bulamadık. Böyle olduğundan sorun çıkmış olabilir. :)
Ama unuttuğun bir şey var. ''Oyunlar''
Eğer devlet denen içi boş kurumlar insanların iyiliğini istese içinde şiddet içeren bu oyunları ortadan kaldırır. Yok polis oluyorsun yok asker oluyorsun. Yok onu öldürüyorsun yok bunu bombalıyorsun? Nedense karşıdakiler de hep terörist? Kim olukları bile belirsiz. Tek amaç karşısındakini düşman olarak göstermek ve insanların beynine empoze etmek! Böyle oyunlar varken senin dediklerin çok doğal şeyler devletler için. Ben film ve müzik konusunda şunu söyleyebilirim. Eğer bu paylaşımlar olmasaydı izlediğim onlarca belki de yüzlerce filmi izlemekten mahrum kalacaktım. E hepsini izlemek için ya da DVD'sini alabilmek için yeterli para da olmayınca? Sana faşist dememiştir arkadaş ya sadece bu olay üzerinden fikre bir eleştiri yapmak istemiştir. :) O kadar takmamak lazım böyle şeyleri.
Ben ne anlatmak istediğini inan yeni anladım. Kusura bakma.

Son düzenleme:
:) Eyvallah. Allah razı olsun kardeşim benim;@FCLivorno :)
Senin yazdıkların benim için çok önemli. Zaten bende kullanıyorum; torrent ed2k v.b. Ayrıca emin ol gerçek hackerların bile emek konusunda üzüldüğünü hissetmeye gerek bile yok. ;)
Ben kullanım sözleşmelerinden, hukuk, etik yönlerinden bahsetmek istemiştim. Benim yazım bile o şekilde değildi. En başta Yasadışı yazmıştım Moderatörün yanlışlığı asıl sen ve diğer herkes kusura bakmasın. :) Benim için en büyük değil en yüksek kötülük kul hakkı. Emek hırsızlığıdır.
Aklına, ellerine, yüreğine sağlık. :) @FCLivorno

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı