Korsan yazılım kullanmak neden yasa dışı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O zaman Nutella felan aldığında habersizce cik. Düşünceye bak! Sen beni engelle ya mümkünse gormeyim seni. Savundugun şeye bak.
Çok tuhafsın. Ergen ve gençlerin halini anlamıyorsun. TikTok Hiç kullanmadım cringe diye ama artık kullanacağım! Haha...

Hobi olarak yapiyor olman sucunu hafifletmiyor. Neden yasa disi diye sormussun, hobi olarak kullaniyorsan yasadisi degil, para kazaniyorsan yasadisi diye bir sey yok. Bazi suclari ne amacla isledigin suc oldugu gercegini degistirmez. Ayrica hobi olarak yapiyorsan profesyonel arac gerece de ihtiyacin yok demektir.

Oyunun parasini sana gore hak etmiyor olmasi illegal kopyasiyla takilmani hafifletmiyor. Parayi hak etmiyorsa satin almazsin. Nusret cok pahali, o halde gidip calabiliriz. Bu mu mantiginiz?

Haketmeyen bir şeyi deneyimleyip kaldırmak için para verecek değilim demosu var da ben mi bilmiyorum? Ayrıca burada arcade yapımcılardan bahsetmiyoruz EA söz konusu olan şirket.

Bunu Stallman ve yoldaşları GNU kapsamında yaptılar, bu mücadelenin tarihini okuyabilirsin örneğin fakat Stallman'ın Gates'inki gibi bir malikanesi yok Erdem Bey.😀

Haketmeyen bir şeyi deneyimleyip kaldırmak için para verecek değilim demosu var da ben mi bilmiyorum? Ayrıca burada arcade yapımcılardan bahsetmiyoruz EA söz konusu olan şirket.
Amerikalı olsaydım; "Demo is sucks." derdim. XD
Görmedim herhalde sonradan attın.

Ya hayır sen kullanabilirsin ama bu kadar neden savunuyorsun?
Belli bir amacın var ise bu amacı direkt ortaya at.
Amacım yok. Bu konu bu kadar hortlatılınca, sürekli bu konuyu tartışmak zorunda kalıyorum. :(

Zenginden calmakta sorun yoktur. Demosu yoksa calmakta sorun yoktur.

Marketlerde satin alacagim peynirin tadina bakmama izin verilmediginde ben de caliyorum peyniri. 1 kalip peynirden fakir mi olacaklar sanki, koskoca peyholding.

Marketlerde satin alacagim peynirin tadina bakmama izin verilmediginde ben de caliyorum peyniri. 1 kalip peynirden fakir mi olacaklar sanki, koskoca peyholding.
Amerika'da bedava yemek kapları var. İstediğin kadar sınırsız yiyebiliyorsun. Bu işin bugu var, kap tek kullanımlık ama bitince aynı kaptan doldurunca, kimse birşey diyemiyor. :D Gerçek hayat hack herhalde.

Bu konuyu savunmak için daha ne kadar mantıklı örnekler yerine gerçek dünyadan saçma örnekler vereceksin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı