Yasa dışı web sitelerine DDoS atmak suç mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Lapsekilli bıg smoke bakın, ben zaten hack yaptığımı falan iddia etmiyorum sadece gönderdiğim ufak DDoS'lar başıma bela açar mı diye merak ediyorum hepsi o kadar.

Bu konu hakkında tek yorum yapmadım. Olay niye bana geldi? Onu anlayamadım.

Gülücük attın.

Ayrıca bu forumun en önemli üyelerinden birinin beni böyle bilmesini istemem.

Forumun en önemli üyelerinden birisidir doğrudur da, sen niye kendini komik duruma düşürüyorsun? Gülücük attı diye "en önemli üyelerden birinin beni böyle bilmesini istemem" diyorsunuz? Burası internet ortamı sizi öyle bilse ne geçecek onun eline, sizin elinize ne geçecek?

Ayrıca bu forumun en önemli üyelerinden birinin beni böyle bilmesini istemem.

Kanka, ben seni şöyle ya da böyle bilsem ne olacak ki? Salla geç :D Bu arada DDoS suçtur ve şikayet sonucunda işlem yapılır. Madem etiket attın, etiketini cevapsız bırakmak istemem. Eğer DDoS attığınız site, yasa dışı site ise site içeriğinden dolayı şikayet edeceğini sanmam. Bir daha da böyle bir şey yapmayın.

Forumun en önemli üyelerinden birisidir doğrudur da, sen niye kendini komik duruma düşürüyorsun? Gülücük attı diye "en önemli üyelerden birinin beni böyle bilmesini istemem" diyorsunuz? Burası internet ortamı sizi öyle bilse ne geçecek onun eline, sizin elinize ne geçecek?
Kahkaha sembolü attı diye açıklama zorunluluğu hissetim istemsizce.

En azından Ayyıldız tim'den daha fazla iş görüyorum bu amatör halimle bile(!).

Son düzenleme:
Kardeşim bak gece yarısından beri uyumadım artık kötülemeyi bıraksanız mı?

O değil de ben zaten hacker olduğumu falan iddia etmedim ki sadece bir tool buldum ondan DDoS attım onun bana zararı olabilir mi diye sordum. Büyütmenin alemi ne?

Sanmam bir şey olacağını canı sıkıldıkça kanal7'nin web sitesine DDoS atan arkadaşım vardı bir şey gelmedi başına bu zamana kadar, fakat saf gibi burada konu açıp kendini belli etmen komiğime gitti 😃.

Şey soracağım, yasa dışı sitelere DDoS atıyorum. Sıkıntı olur mu?

Hocam DDoS atmakla uğraşacağınıza yazılılar var haftaya, ona çalışın başınızı belaya sokmayın. Yasa dışı da olsa bu bir suç.

Yok öyle değil.

Hocam o dediğin sistem kaldırır mı sorusu 2 sene önceden kalma. 2 Sene içerisinde armut toplamadık ya?

Yok onda sadece ping gönderiyorsun ayrıca onu yapmadım illa kanıt mı lazım?

Kardeşim bak gece yarısından beri uyumadım artık kötülemeyi bıraksanız mı?

O değil de ben zaten hacker olduğumu falan iddia etmedim ki sadece bir tool buldum ondan DDoS attım onun bana zararı olabilir mi diye sordum. Büyütmenin alemi ne?

Oraya 1 sene önce yazmışım ayrıca arada bir o konuyu hortlattım merakımdan.

Aslında ben buna benzer bir konuya yazmıştım lakin moderatör arkadaşlar o mesajımla yeni konu açmış.

Arkadaşlar size şunu garanti ederim ki bu konuyu ben açmadım. Benzer bir konuya yazdım moderatörler de o mesajla yeni konu açmış.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Bakın, ben zaten hack yaptığımı falan iddia etmiyorum sadece gönderdiğim ufak DDoS'lar başıma bela açar mı diye merak ediyorum hepsi o kadar.

Ayrıca ek olarak şunu da söyleyeyim. Udemy platformunda aldığım siber güvenlik dersindeki bir konuyu yasa dışı site üzerinde test etmek istedim hepsi bu. Yani sizin dalga geçtiğiniz şey tamamen benim merakıma yenik düşmem sonucu meydana geldi.

Dostum burada cidden bu konu ile alakalı bir şey yapmadım yani CMD ile ping falan atmadım. Sıkıntılı yön şu ki Kali Linux'taki Tool'ları test ederken böyle bir soru sorayım dedim hacker olmak gibi bir iddiam yok zaten.

Ayrıca hangi moderatör arkadaş üstteki gereksiz mesajımı silmek yerine yeni konu açtı ve beni bu saate kadar uğraştırdı?

Orada sadece merakımdan sormuştum da bu konuyla bağlantısı ne?

Ama çok ön yargılı yaklaşıyorsunuz bunu CMD'den falan yaptığımı sananlar var. Bakın şöyle açıklıyayım, ben bugün Udemy'den bir siber güvenlik temelleri kursuna başladım ve orada bu tarz basit şeyler öğretiliyor ben de yasa dışı sitede Kali Linux işletim sisteminde test ettim bu kadar. İşte böyle olayı anlatınca da kimse cevap yazmıyor.

O tarz değil merak etme.

O kadar meseleyi uzun uzun anlattım dedim ki siber güvenlik kursunda bu konuyu gördüm ve merakımdan bu konuyu yasal olmayan sitelerde test etmek istedim tüm olay bu.

Bence senin için en iyi olacak şey Udemy'den ders alıp bazı yazılım dillerini öğrendikten sonra web site yapman. Kendi web siteni yaptıktan sonra istediğin gibi DDoS atar nerede yanlışım var diyerek kendini bu alanda geliştirmen. Technopat gibi bir sosyalde konuyu açman seni gülünç duruma düşürür kendini açıklamak zorunda bırakırsın. Şimdiden kolay gelsin umarım başarılı olursun yazılım konusunda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı