Yaşadığım sorunlar anakarttan kaynaklanıyor olabilir mi?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 5600X

GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB

Motherboard: ASUS Prime B450M-A II

RAM: GSKILL 16GB (8x2GB) Ripjaws V Red 3000MHz CL16

SSD: XPG SX8200 PRO 512GB

Case & PSU: THERMALTAKE V200 600W 80Plus

Monitor: ASUS TUF GAMING 24.5" VG258QM 280Hz 0.5ms
Merhaba, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Anakart değil de RAM'lerinizden kaynaklı olabilir.
Ya da depolama biriminden.
Sistem özellikleriniz nedir?

Anakart değil de RAM'lerinizden kaynaklı olabilir.
Ya da depolama biriminden.
Sistem özellikleriniz nedir?
Aslında 4x8 32 gb ramim vardı aynı model tek fark ikisini iki yıl önce ikisini yeni almıştım memtest yaptığımda dördü takılıyken hata aldım falat eski ikiyi çıkartıp yeni ikiyi taktığımda memtestte hata almadım sistem özelliklerim profilimde yazıyor detaylı bir şekilde işlemcimi ekran kartımı ve ssd diskimi testlere tabii tuttum ve bir sorun gözlemlemedim aslında anakartı alalı da yeni oluyor ama sorunlarım devam ettikçe anakarttan şüphelenmeye başladım ve anakartın yaşadığım sorunlara neden olup olmayacağını merak ediyorum eğer öyleyse yeni anakart alacağım fakat değilse ve boşu boşuna yeni anakart alırsam üzülürüm

Sorunun anakart kaynaklı olduğunu düşündüren şey nedir? Diğer sistem parçalarını testten geçirdiniz mi?
evet üst mesajımı okuyabilir misiniz yeni yazdım

Aslında 4x8 32 gb ramim vardı aynı model tek fark ikisini iki yıl önce ikisini yeni almıştım memtest yaptığımda dördü takılıyken hata aldım falat eski ikiyi çıkartıp yeni ikiyi taktığımda memtestte hata almadım sistem özelliklerim profilimde yazıyor detaylı bir şekilde işlemcimi ekran kartımı ve ssd diskimi testlere tabii tuttum ve bir sorun gözlemlemedim aslında anakartı alalı da yeni oluyor ama sorunlarım devam ettikçe anakarttan şüphelenmeye başladım ve anakartın yaşadığım sorunlara neden olup olmayacağını merak ediyorum eğer öyleyse yeni anakart alacağım fakat değilse ve boşu boşuna yeni anakart alırsam üzülürüm.

Evet üst mesajımı okuyabilir misiniz yeni yazdım?
Başka herhangi bir uygulamada/oyunda Valorant'ta veya Defender'da yaşadığınız sorunlara benzer bir sorunla karşılaşıyor musunuz?

Başka herhangi bir uygulamada/oyunda Valorant'ta veya Defender'da yaşadığınız sorunlara benzer bir sorunla karşılaşıyor musunuz?
Defender bazen kendi kendine de kırmızı çarpı oluyor herhangi bir şey yapmıyorken bile üstelik temiz format atıldıktan sonra bile bunun dışında diğer oyunlarda valoranttaki gibi system error tarzı hata almıyorum falat çok çok ufak saliselik takılmalar gözlemlediğimi düşünüyorum özellikle fifa oynarken

Geri
Yukarı