Yaşadığınız en korkunç olay

Ben çocukken yaşadığımız sobalı evde bir akşam soba çok fazla yanmıştı ve hiç tahmin edilemeyen ve daha önce karşılaşmadığımız bir durum oldu. Ben akşam bir ara mutfağa gitmiştim. Banyonun camından yansıyan hafif kırmızı-turuncu ışıkların olduğunu gördüm. Banyonun lambası o şekilde yanmıyordu ve o sıra banyoda kimse yoktu. İçerde ne var diye bakmak için kapıyı açtım ve küçük bir yangın olduğunu gördüm. Çok harlı yanan sobadan çıkan kıvılcımlar borudan geçip bacaya ulaşmış ve oradan da banyonun bulunduğu baca boşluğundan aşağı inip banyodaki baca deliğini tıkamak için kullandığımız malzemelere ulaşmıştı. Kağıt ve naylon parçaları tutuşmuş yanıyordu. Bir de banyoda tüplü şofben de vardı. Aklıma ilk gelen şey tüpün patlamasıydı. Direkt oturmasına gidip haber vermiştim ve ailem söndürmüştü yangını. Ben mutfağa gitmesem ve banyodaki garip ışıkları farketmesem yangın daha da büyür ve hatta tüp patlayıp felakete yol açabilirdi. Şimdi düşününce daha korkunç geliyor.

Doğrudur. Biraz cahilce söyledim
Cahilce değil bence. İslam dininin de gayet kabul edilen bir şey. Hatta binlerce kişi karabasan gördüğünü söylüyor. Bunlardan biride benim kuzenim. O gün onların evinde kalmıştım. Kalktım lavaboya gittim. Bi baktım çığlık attı bu. Gittim yanına dili tutulmuştu. Yüzü bembeyazdı. Ailesine haber verdim geldiler yanına. 2 saat boyunca konuşmadı. Konuşamıyordu korkudan. Şimdi hala anlatır bazen o geceyi. Gördüğü şeyi.

Dayım beni havuzun içine simitsiz atmıştı 5 yaşındayken 15-20 saniye dipte kaldım boğuluyordum son anda babam yakaladı.
Yani hocam biraz büyürsün anlarımda 5 yaşında atmak nedir yahu? Benimde başıma aynısı hatta daha kötüsü geldi diyebilirim. Daha 6 7 yaşlarındayım galiba öyle hatırlıyorum. Neyse amcam tuttu beni ayaklarımdan. Suda ayaklarım yukarda başım suda kalacak şekilde tam tur döndürmeye başladı. Hem nefesim yetmiyecekti hemde sürekli döndürüyordu. Neyse su ıslak diye elinde kayıp suya düştüm. Boğulucaktım yani artık gidiyordum. Artık Allah nasıl güç verdiyse bir çırpınmayla suyun yüzeyine çıktım.

O bana da oluyor. Masaya bir şey koyuyorum sonra bakıyorum yok. Sonra bir daha bakıyorum var.
Hocam malum harfliler işini bitirdikten sonra geri yerine koyuyorlardır

Son düzenleme:
Rüyamın içinde ayrı rüya gördüm ve orada da karabasan (uyku felci) oldu. Korkutucuydu.

Anlatacağım olay bu pazartesi ile bu çarşamba arasında yaşandı. Biryıldır dedemin (Yurdaşen Karahasan, belki tanırsınız Galatasaray'da eski yönetici) böbreklerinde sorun var. Zaman zaman hastanede yatıyor iyileşincede taburce olup çıkıyordu. Bu pazarteside tekrar böbrek şikayetiyle hastaneye gitmiştestler yapıldığında değerleri çok kötü çıkmış ve doktorlar geçici diyalize gireceğini (sorunlar devam ederse kalıcı diyaliz olucak) söylemiş. Muhtemelen böbrek kalbi kötü etkilediği için hastanede yatarken bir anda tansiyonu 30-40 lara düştü. Bir kaç saat boyunca durumuna bakılıp yoğun bakıma girdi. Yoğun bakımdayken tansiyonu 28 olmuş ve kalbinde ritimsizlik vardı (tansiyon 25 olunca vefat ediyorsun). 1-2 gün kaldıktan sonrada yoğun bakımdan çıktı. Biz çok korkmuştuk şimdi de kalp pili takılıp hastanede bir kaç gün istirhat ediyor.

YouTuber'ların toplumda sanatçı kabul edilip magazinlerde gezdiğini görmek ve gençlerin hiç bir şey üretmeden topluma katkısı olmadan onlar gibi olmak istemeleri.

Boğazıma mandalina kaçmıştı tabi etrafta heimlich manevrası bilen biri olmadığı için tam boğulurken kendim kurtuldum bir şekilde. 4-5 yaşlarındayken bir arkadaşımla boncuk tabancasıyla oynarken yanlışlıkla gözüme sıkmıştı o da kötü bir anı.

Aslında çok da korkunç olmaması gereken bir durum. Geçen sene Elazığ depreminde bizim şehirde etkilendi. Bina iyi sallandi. Nenelerim dedelerim cevremde kim varsa ilk defa boyle bir deprem yaşadık dedi. Toplumu siz düşünün. Deprem olmaya başladı. Biz şaşkınlık içinde ne yapacağız diye duruyoruz. Arkadaş boyle bir bağırık yok. Binadan merdivenle asagi kaçan bir adam aynen su şekilde ve binadaki herkesin duyacağı şekilde "ölmek mi istiyorsunuz? Canını seven kacsiiiin!". Yav arkadaş boyle bir şey yok. 32 daire aynı anda aşağı kaçmaya başladı. Deprem esnasında yapılmayacak ne varsa yapıldı. Şehirde maddi olarak hiçbir kayıp yoktu.

Ankara'yı bilenler bilir, Atapark'tan Kuşcağız'a giden uzun bi yokuş var. Oradan aşağı yağdırırken dolmuş bi anda sağa kırmıştı, az kalsın çarpıyordu. Frene basmak bile aklıma gelmedi, o dönerken iyice yüklendim. Tabii kaldırım biraz fırlattı ama dolmuşun içindekilerin benden daha çok korktuğunu söyleyebilirim :d

Sabah namazını kılarken bayılmıştım. Gözümü de hastanede açmıştım. Böyle bir olay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…