Yasal uyarı IMEi kayıt dışı mesajı nasıl çözülür?

Sevimlinigga

Hectopat
Daha fazla  
İlk önce herkese merhabalar arkadaşlar. Bugün telefonuma "yasaluyarı" başlığında bir mesaj geldi ve içeriğinde telefonumum ımeisi kayıt dışı kaldığı ve 2015'in 3. Ayında kapatılacağı yazılmış.

Bu da resmi;

MP1rnk.jpg

Sonra internetten imei sorgulama sitesine girdim. Ve imei sorgulaması yaptım. Sonuç olarak kayıtlı olduğu yazdı.

Onun da resmi;

yAGXgN.jpg

Sonuç olarak ne yapmalıyım? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı okursa sevinirim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemsel bir karışıklık yada hata sonucunda bu sms gelmiş olabilir. Eğer BTK'nın mobil cihaz kayıt sistemi üzerinden yaptığınız sorgulamada kayıtlı olarak gözüküyorsa bir sorun çıkmaması gerekir. Siz yinede emin olmak için o sms'in altında yazan müşteri hizmetleri numarasından arayıp durumu izah ederek bilgi alın.

Eskiden benim eski telefonumada gelmişti. Suya düşmesi sonucu anakartını değiştirdim. Ondan dolayı kaynaklanıyormus ve teknosa rezilliği ile 3-4 hafta uğraştım. Bu süre zarfında da telefonu kullanamamıştım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı