Yasal yoldan nasıl silah edinebiliriz?

kalyon5267

Hectopat
Arkadaşlar biliyorsunuz ki şu zamanlarda ülkeye kaçak girenlerden dolayı sağda solda çok fazla suç olay olmaya başladı, bu sebepten ötürü devletin izin verdiği yollar ile gerektiğinde suçlu ve katillere karşı kendimizi savunabileceğimiz bir silahı nasıl edinebiliriz? Ücret vs olarak ortalama kaça mal olur? Bilgili arkadaşlar elbet vardır yardımları için teşekkürler.

Son düzenleme:
Gerekçe olarak o kişilere karşı kendini savunacağını belirtsen vermezler.

Ruhsat alman gerekiyor öncelikle. Bunun için başvururken istek formu dolduruyorsun. Ben gerekçe olarak "yaylada kurt, ayı vb. hayvanlara karşı savunma" amacıyla istediğimi yazmıştım ama verilmedi.

Bu ruhsat öyle kolay verilmiyor maalesef. Siyasi mesleği olanlara, polis ve jandarmalara, köy korucularına vs. veriliyor genelde.

Bu arada ruhsat ikiye ayrılıyor. Bulundurma ruhsatı alırsın ama taşıma ruhsatı zor alınıyor.

Gerekçe olarak o kişilere karşı kendini savunacağını belirtsen vermezler.

Ruhsat alman gerekiyor öncelikle. Bunun için başvururken istek formu dolduruyorsun. Ben gerekçe olarak "yaylada kurt, ayı vb. hayvanlara karşı savunma" amacıyla istediğimi yazmıştım ama verilmedi.

Bu ruhsat öyle kolay verilmiyor maalesef. Siyasi mesleği olanlara, polis ve jandarmalara, köy korucularına vs. veriliyor genelde.

Bu arada ruhsat ikiye ayrılıyor. Bulundurma ruhsatı alırsın ama taşıma ruhsatı zor alınıyor.
Bulundurma ruhsatına sahip olduğum takdir de evimde resmi olarak silah bulundurduğum devlet tarafından biliniyor olacak değil mi?

Para olarak sorun yok, yaşım 18 ancak benim üzerime almayı düşünmüyoruz.

Bulundurma silahı rahat alabiliyorsun 21 yaşında üstünde biri ama ben bulundurma tabanca önermem yukarıdaki arkadaş tabanca için yazmış kuralları taşıma zaten özel ciro falan yok ise veya canına direkt olarak kasıt yok ise vermezler gerekçe ne yazarsan yaz.

Av tüfeği 12 cal ruhsatı aldığında taşıma ruhsatı veriyorlar çantasında her yere arabaya eve götürebilirsin onun maliyeti tüfek +300 TL gibi bir durum tabancanın maliyeti 5000 bin tabanca 2 bin bulundurma öyle hesap et.

@kalyon5267 Hayır, böyle bilgi yok. Ama olası bir olayda kimlik bilginizden ruhsatınıza erişebiliyorlar.

Bulundurma ruhsatı büyük sorumluluk demek, bunu unutmayın. Bu işler çocuk oyuncağı değil. Sadece almanın yollarını değil, sorumluluklarını da araştırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı