Yaşam amacım yok

Hocam bir insanin soyledigini bu kadar ciddiye alip yaptiginizi bilmiyordum özür dilerim vallahi yani.
Asıl ben yanlış anlaşılmayayım, sinirlenmedim ya da tartışmaya çalışmıyorum. O cevap sadece başkaları için sorun olabilir. Bir zamanlar depresyondaydım, kendimden biliyorum.

Sebep peki ? Buraya 2 kelime yazıp da kolay kolay anlaşılması mümkün değil, belki senin yaşadığın yüzlerce şey var, neyden etkilendin de bunu söylüyorsun mesela vs. vs. yani.

Hayalim profilimdeki araba. Almasam da olur ya, hem bizde o para ne gezer :D
Cevaplar için teşekkürler. Öyle yaşamak için yaşamaya devam edelim bakalım.

Veya bütün Technopat olarak kaçalım yurt dışına burada yaşanmaz he.

Her bireyin dünyaya geliş nedeni vardır. Bir yaşam için. İnsan ömrü boyunca gelişen ve gelişmekte olan canlı kavramını koruyacaktır. Yaşayıp bitmek, bunun bir hiç olduğunu görmeye sürükleyen düşünceyi analizleyip o ışığı içimizde yakalamak, istek ve arzularımız peşinden gitmek, dediğim üzere geliştirmekte bitmektedir bu. Kendimize edindiğimiz bilgiler, hobiler yaşama dâir en iyi aktiviteler olacak ve kattığı bilgiler bize bakış açısı kazandıracaktır. Bedensel, zihinsel olarak huzura erdirecektir. İyi yönde de kattığımız bu bakış açıları yani iyi bir birey olup, diğer canlılara karşı da bakış açımızı, kendi benliğimizi karşı da bakış açımıza öz saygınlık, öz sevgiyi vurguladiktsn sonra olumlu gelişmelere vesile olacaktır bu neden sonuç ilişkileriyle kurulan baglantilar. Bu gelişmeyi yaşam amaciniza maddiyata dökmemeliyiz. Her halûkarda eleştiri yapacağız ve şunu eleştirecek olursam genel olarak yönetimsel konuda uygulanan ve uygulanması durumunda olumsuzlukları göreceğimiz ve bunların bazı sonuçları örneklendirecek olursam ekonomik ve de psikolojik açıdan etkilediği durumlar gözlemlenebiliyor. Bu hususlar uygulandığında bakış açısı edinecek ve yaşama dâir o ışığı içimizde tutmuş olacağız. Aslında o hep içimizde. Önemli olan onu yansıtmakta.

Ders niteliğinde bir yazı, çok güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı