Yaşantı nasıl düzene sokulur?

Ben bir şeyleri başarabileceğime inanıyorum aslında ama şanssız birisi olduğumu da düşünüyorum. Sırf bu şanssızlığımdan bir şeyleri başaramayabilirim.

Sosyofobik, çekingen bir kişilikle doğdum. İlkokul 1. sınıfta iyi bir öğretmenim vardı, okulda iyi çocuklar vardı. Sonra orası yıkılınca başka okula gittim. Okuldakileri geç, sınıftakilerle bile samimi olamadım 7 yıl boyunca. Hep itici ve soğuk kişiler sınıf öğretmenim oldu. Okulu sevmediğim için derslerle de ilgilenmiyordum.

Ondan sonra mezun olduk, oh kurtulduk derken. Gittiler serseri takımının gittiği meslek lisesine yazdırdılar. Ben okulu bıraktım ondan sonra. Çünkü okulda ciddi anlamda vakit geçmiyordu. Okulu bıraktığım için dışarı çıkmamı gerektirecek de bir durum kalmadığımdan ağır asosyal oldum. Asgari ücretli bir işe dahi girip çalışamıyorum sırf çekingenliğimden.

Özgüvenli olsaydım bu kafayla çok şey başarırdım aslında ama sosyal fobik, özgüvensiz bir kişi olunca bir anlamı kalmıyor. Üstüne 50 - 55 kilo civarı cılızım ve kilo almaya ayıracak param yok. Şimdi ben şanssız değilim de neyim?
Hocam sizin ki şanssız'lık değil. Çabalamaya bir yerlere gelmeye üşeniyorsunuz. Bende sosyalfobik, çekingen yapıya bir kişiyim. Pek arkadaş çevrem yok. Ama liseye geçtiğimden beri yazların tatiller de işe girip çalıştım. Hala da hafta sonları çalışıyorum. Çekingenliğiniz yenin. İş yerinde ya da başka bir yerde insanlarla iletişime girince siz de farkedeceksiniz.

Hocam sizin ki şanssız'lık değil. Çabalamaya bir yerlere gelmeye üşeniyorsunuz. Bende sosyalfobik, çekingen yapıya bir kişiyim. Pek arkadaş çevrem yok. Ama liseye geçtiğimden beri yazların tatiller de işe girip çalıştım. Hala da hafta sonları çalışıyorum. Çekingenliğiniz yenin. İş yerinde ya da başka bir yerde insanlarla iletişime girince siz de farkedeceksiniz.
Eğer sende sosyal fobi varsa ben de Cristiano Ronaldo'yum. Sosyal fobinin s'sini bilsen bu yorumu yapmazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı