Hayat nasıl düzene sokulur?

Sanırım şu anki yaşıtlarımın ve benim genel problemimiz: Gelecek kaygısı.
Lise bitti. YKS sizlere ömür (say 170 K, bu sene mezun senem herhalde 80 k civarı yaparım.)
Ve hayat boyu olmadığım kadar stresliyim (kaşlarım bile beyazladı).
Ailemde üniversite okuyup iş sahibi olan bir tek kişi yok. Ve ben bu yolda maganda kurşunu gibi ilerliyorum. Daha öncesinde hem okul okurdum hem yazları çalışırdım hep 2 el alım satım yapardım. Tüm ailem takdir ederdi, hem derslerim 80-90'dan aşağı değildi. Şimdi herkesin gözünde başarısız ailesine bağımlı bir asalağım.
Ve bu beni yoruyor. Bu yol nasıl bitecek? İleride veri analisti olmak ve borsa algoritmaları üzerinde çalışmak istiyorum.(cebime 3 5 kuruş bırakıyor çok sağ olsun )

Hayatında sadece ana hedefin olan şey olursa yorulursun. Bunun yanı sıra spor veya iş gibi bir şey ile de vaktini geçirmelisin. Eğer maddi açıdan sorunun yoksa git spor salonuna üyelik al vücut yapmaya çalış. Eğer maddi açıdan sorunsuz değilsen iş bulup çalışmaya başla. Bunun farklı bir yolu pek yok. Eğer Müslümansan üzerimize farz kılınan 5 vakit namazını kılmaya başla. Kısacası seni düzene sokacak her ne varsa peşinden koş.

Hayatında sadece ana hedefin olan şey olursa yorulursun. Bunun yanı sıra spor veya iş gibi bir şey ile de vaktini geçirmelisin. Eğer maddi açıdan sorunun yoksa git spor salonuna üyelik al vücut yapmaya çalış. Eğer maddi açıdan sorunsuz değilsen iş bulup çalışmaya başla. Bunun farklı bir yolu pek yok. Eğer müslümansan üzerimize farz kılınan 5 vakit namazını kılmaya başla. Kısacası seni düzene sokacak her ne varsa peşinden koş.

Spor vardı 1 sene önce bıraktım (80Kg'dan 100Kg'ya geldik bu sayede ). Bir müzik aleti çalmayı çok isterim, daha önce girişimlerin oldu ama bu yaz kesinlikle çözeceğim bir mevzu.
İş konusu ise zaten yazları sınav sonrası her sene olduğu gibi bu yaz da çalışırım.

Mevzu bir sınav uğruna iki yıldır çalışıyorum ve verdiğim emek karşılığı neredeyse hiçbir şey alamadım. Ve bu sınav sonrası hayatımın gideceği nokta beni oldukça endişelendiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı