Yaşım futbol için geç mi?

Rosso Valentino

Hectopat
Arkadaşlar ben 2004 doğumluyum. Boyum 1.75 ve kilom 60. Futbol konusunda genetik olarak yeteneğim var. Karşıyaka gibi İzmir'in köklü bir kulübünde yaklaşık 2 sene oynadım. Fakat sonra oradan ayrılmak zorunda kaldım. Geçtiğimiz eylül ayında futbolu bırakmaya karar vermiştim. Fakat benim en büyük hayalim futbolcu olmaktı. Babamın da eskiden futbol konusunda çok yetenekli olduğunu biliyorum. Benim de biraz pozisyon bilgisizliği ve kondisyon eksikliği haricinde bir eksiğim yok. Bunları da zamanla geliştirebileceğim düşünüyorum. Ben bu eylül ayında okulların açılmasıyla beraber futbola tekrar başlamak istiyorum. Yazın 3 ay boyunca eksiklerimi gidermeyi planlıyorum. Ama ağustos ayında 17 yaşıma basacağım. Sizce bu yaş futbolcu olmak için geç bir yaş mı? Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geç olmuş hocam. Ama çabalarsanız telafi olacağını düşünüyorum. Kendi başına sürekli, duvara karşı pas yap, şut çek en azından öyle kendinizi geliştirirsiniz.

8 yaşında futbola başlayan birisi olarak ve bu konuda yurt dışında ünlü bir takımda kamp görmüş birisi olarak geç kalmışsınız ama geç değil. :) 17 yaşındasın önünde kocaman 3 sene var 20 yaşına kadar. Senin yaşındakiler A takımlarda forma giyiyor senin yapmaman için bir sebep var mı? Küçük bir kulübe değil de adı olan bir kulübe girme şansın varsa U17'den başlarsın, zaten iyiysen A takıma kadar yolun olur. Emin ol geç değil. Bırakma pes etme antrenmanlara önem ver. Ben okumayı seçtim ve büyük şehirden küçük bir şehre taşındığım için futbol hayatım bitti. Benim yaptığım hataları sen yapma hayalinin peşinden koş kardeşim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben 2004 doğumluyum. Boyum 1.75 ve kilom 60. Futbol konusunda genetik olarak yeteneğim var. Karşıyaka gibi İzmir'in köklü bir kulübünde yaklaşık 2 sene oynadım. Fakat sonra oradan ayrılmak zorunda kaldım. Geçtiğimiz eylül ayında futbolu bırakmaya karar vermiştim. Fakat benim en büyük hayalim futbolcu olmaktı. Babamın da eskiden futbol konusunda çok yetenekli olduğunu biliyorum. Benim de biraz pozisyon bilgisizliği ve kondisyon eksikliği haricinde bir eksiğim yok. Bunları da zamanla geliştirebileceğim düşünüyorum. Ben bu eylül ayında okulların açılmasıyla beraber futbola tekrar başlamak istiyorum. Yazın 3 ay boyunca eksiklerimi gidermeyi planlıyorum. Ama ağustos ayında 17 yaşıma basacağım. Sizce bu yaş futbolcu olmak için geç bir yaş mı? Fikirlerinizi bekliyorum.
Ben de 2004'lüyüm forumda ocak ayında bi post paylaşmıştım başlıcam diye ve başladım şuan kulüpte oynuyorum bulunduğum yerin henüz maçlara çıkmadım coronavirüs yüzünden iptal oldu yeniden başladığı zaman çıkartıcam lisansı. Öncelikle yaşın 17 değil 16 olucak ağustos ayında. Ve fiziğin güzel ben en son ölçüldüğümde 6 ay önce 1.76 boyum 65 kilom vardı kilom muhtemelen aynı kalmıştır veya düşmüştür çünkü çok az yiyorum aylardır. Ve hemen başla derim zaten alışırsın ama şunu da söylemeden geçemiceğim extra bir çaba sarfetmessen çok çalışmassan kesinlikle başaramassın Mesela şuan evde yapılacak çok şey var şınav çek spor yap bacak kasını geliştir en az 2 saat çalış derim evde eğer çalışırsan 2 saat flan antrenmanlar yeniden başladığında bir çok kişinin kondisyon eksikliği olucak eğer imkan varsa çık koş derim yarım 1 saat flan. Sen onlardan üstün olucaksın ayrıca küçük bir topun olsun ya da çoraplardan yap bunla sürekli oyna evde sektir duvara at gelsin top kontrolün iyi olsun benim diyeceklerim bu kadar kendine iyi bak inanırsan çalışırsan yaparsın bol şans
Ayrıca yaşını yanlış hesaplamışsın büyük göstermişsin büyük gösterme yaşını 2004 ağğustos doğumlusun sen şuan 15 yaşındasın ağustosta 16'yı bitireceksin 17 ye daha 1.5 sene var 1.5 senede a milli takımda oynayacak düzeye gelir insan çok çalış eksiklerini kapat

8 yaşında futbola başlayan birisi olarak ve bu konuda yurt dışında ünlü bir takımda kamp görmüş birisi olarak geç kalmışsınız ama geç değil. :) 17 yaşındasın önünde kocaman 3 sene var 20 yaşına kadar, senin yaşındakiler A takımlarda forma giyiyor senin yapmaman için bir sebep var mı? Küçük bir kulübe değil de adı olan bir kulübe girme şansın varsa U17'den başlarsın, zaten iyiysen A takıma kadar yolun olur. Emin ol geç değil. Bırakma pes etme antrenmanlara önem ver. Ben okumayı seçtim ve büyük şehirden küçük bir şehre taşındığım için futbol hayatım bitti. Benim yaptığım hataları sen yapma hayalinin peşinden koş kardeşim :)

Reis ben şu an 21 yaşındayım, futbol için geç mi? Yetenekliyim, şutlarim, oynayış tarzım, firikiklerim ve koşu mesafem bayağı iyi. Sence futbolcu olabilir miyim?

Arkadaşlar ben 2004 doğumluyum. Boyum 1.75 ve kilom 60. futbol konusunda genetik olarak yeteneğim var. Karşıyaka gibi İzmir'in köklü bir kulübünde yaklaşık 2 sene oynadım. Fakat sonra oradan ayrılmak zorunda kaldım. Geçtiğimiz eylül ayında futbolu bırakmaya karar vermiştim. Fakat benim en büyük hayalim futbolcu olmaktı. Babamın da eskiden futbol konusunda çok yetenekli olduğunu biliyorum. Benim de biraz pozisyon bilgisizliği ve kondisyon eksikliği haricinde bir eksiğim yok. Bunları da zamanla geliştirebileceğim düşünüyorum. Ben bu eylül ayında okulların açılmasıyla beraber futbola tekrar başlamak istiyorum. Yazın 3 ay boyunca eksiklerimi gidermeyi planlıyorum. Ama ağustos ayında 17 yaşıma basacağım. Sizce bu yaş futbolcu olmak için geç bir yaş mı? Fikirlerinizi bekliyorum.

Bu yaştan sonra çok çalışıp kendini büyük yerlerde tanıtman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı