Yasuo nasıl iyi oynanır?

UmutIşığı

Hectopat
Daha fazla  
Yasuo aldım ve.Yasuo vs Yasuo atarsak mid'de ya da solo'da pasif oynuyorum. Farmda falan geri kalıyorum. İyi değilim. Nasıl iyi olabilirim? Tavsiyeleriniz var mı? Örneğin Gnar karşıda kötü olabiliyorum. Yani bazen iyi bazen kötü oynuyorum. Ama Yasuo vs Yasuo'da tamamen pasif kalıyorum kule altı hep.
@Silinen üye yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum mid lanede yasou ıle rahat minyon temizleye bilirsin. Üstelik yasou oyun başlarında güçsüz kalır karşısında lb ahri akalı gibi herolara karşı lakin bir kaç item çıkınca onları ala bilirsin (akali konusunda sana bağlı)ilaveten yasou saldırı hızındna beslenir mahfolmuş statık ebedi son fısıltı gibi bir item dizilimi hem q yeteneğinin hem ultinin bekleme süresini hemde q vuruşlarını etkileyecektir bir diğer seçenekde kanasusamış ebedi kılıç son fısıltıı statik hançer gibi bir item dizilimidir mumkun oldugunca mınyonlara yakın oyna ve e yeteneğinin avantajını kullan :)

Yasuo ile koridorda her türlü büyücü şampiyonu ezersin.(Malzahar abiye saygılar) Öncelikle smartcast modunda oynamalısın.Yoksa e ve w gibi anlık atılması gereken yeteneklerini aktif olarak kullanamazsin.Koridorda q yeteneğiyle başlayıp minyonlara son vuruş yap.İlk seviyede sadece minyon kes.Yasuo alışırsan çok kolay minyon keseceğin bir şampiyon ( 43 dakikada 463 minyona ulastigimdan soyluyorum)
Ikinci seviyede e yetenegini acip minyon kesmeye devam et,eger rakip fazla yaklasirsa e-q ile rakibe olaganustu hasarlar ver.Esya buildi ise sirayla Sttatik Hancer-Savasci Cizmeleri-Ebedi Kilic-Kanasusamis-Vahsi Hydra-Koruyucu Melek Ve hiddet karisimi.Son fisilti almiyoruz cunku yasuo ultisiyle %50 zirh delme kazaniyor

Yasuo Benim En iyi Oynadığım ve en sevdiğim karakterdir 1 v 1 leri genellikle kazanıyorum freelerde ikende değilkende sana söyle bahsedeyim oyunda Yasuo orta koridorda daha iyidir nedenini sorarsan orta koridorda genellikle ap heroları ve fazla damage yiyen hero gelir orta koridor en zor koridorlardan birisi kulene en uzak olandır alt koridor ve üst koridordan daha çok zor baskın yersin ama orta koridordan resmen 3 farklı gank gelme yeri var :) öyle diyim soloda ise gennelikle oyuncular hydra itemiyle başladığı için yasuonun pasifi direk gidiyor yani tek de yiyebilirsin bu arada pasif çok iyi değerlendirilmeli ! adama girerken mesela dostun jungledan malp veya lee sin geldi pasifin varsa gir adama daha etkili olur veya adam senden oyun başı kil aldı diyelim darius olsun rakip farmdada geçmiş azcık pasifle girmen hayata kalma şansını artırır . Yasuo oyun başında öyle fazla damagesi yoktur ama fakat minyonlar savaşırken rakipde minyonkesiyor ona odaklanmış rakipe (E - Q) yeteneği ile vurkaç yapabilirsin Yasuonunda en sevdiğim skili E yeteniğdir (atılgan Kılıç) Oyun başı adam kovalarken çok işe yarar Ama Hortum tuturamıyorum dersen ona alışacaksın ben nası alıştım bot oynadım 10 kere felan özel oyun oynayıp durmadan farm kestim çok kısa sürede iyi öğrenmiştim Build Dersen statik tamamlarsan adama iyi damage veriyorsun ztn arkasından ebedi git ordan mahvolmuş veya kanasusamış git nedenide pasifiyle baya kalkan oluşturuyor ve yasuonun Q su bekletme süresi ile değil saldırı hızı ile çabuk açılıyor o yüzdende bide Savaş çizmesi lazım tabikide kanasusamış yerine mahvolmuşta olur . arkasından çık yani .karşıda tank varsa rakip takım olarak son fısıltı lazım yukarıdaki arkadaş son fısıltı gereksiz demiş fakat ulti durmadan atmıyorsun ulti atıktan sonra kılıcın yanıp sönüyor 5 sn %50 veriyor o yüzden az olur ve son itemde karşıda tek atan varsa katarina gibi Koruycu melek çık yoksa hayalet dansçı veya youmumu çıkabilirsin ve tek atarsın ama ben bu hero ile iyi olmak istiyorsan bırak buildi fln git bot oyna durmadan ve bir kere 1 saatini ayıracak özel oyun gir farm yap rakipte ekle alıştığnı anlıyacaksın

Build : Statik - Ebedi - Savaş Çizmesi - Kanasusamış Veya (Mahvolmuş olmalı ama sadece sırasını için söylüyorum)

Son fısıltı - Hayalet Dansçı Veya Koruycu Melek .

Öncelikle yasuoyu falan bırak, reflekslerini kontrol et. Yasuo'yu mükemmel oynamak için mükemmel reflekslere sahip olman gerekir. Yeteneğin geldiği anda e ile minyona kaçman, w ile engellemen gerek. Oyun başında güçsüzsün, o yüzden ilk e açmanı öneriyorum. E ile minyona atıl, karşındakine vur, tekrar e ile geri dön. Böylelikle rakibi dürtüp kaçabilirsin. Builde gelecek olursak ezberden kaçın. Her zaman statikk hançer alınmaz. Bir sürü kişi itiraz edecek fakat 1/7 gittiğin bir oyunda statikk hançer çıkarsan hasar vuramazsın. Gider Kanasusamış alırsın. Hayatta daha çok kalıp minyon keserek diğer eşyalarını hızlı alabilirsin. Hydra bir seçenek tabii.

Şuan kullandığım build tavsiye ederim.
Statik Hançer > Üçlü Kuvvet > Merkurun Adımları > Ebedi > Kanasuasmış > Koruyucu Melek
Yetenek ise. İlk olarak '' E '' yeteneğini tamamlıyorum. Ondan sonra '' Q '' yeteneğini fulluyorum.
Bunu bazı kişiler okucak tavsiye vermek istiyorum. Ultiyi rakibi öldürmek için atmayın. Örneğin canını indireyimde atayım demeyin. Direk atın en büyük yapılan hata budur. Attığınızda ulti bitmiyor %50 Zırh delme kazanıyorsunuz. Birde rakib base atıcaktır canı incektir çok. Lane kazancaksınız. :)

Bir tavsiye vereyim. Herkesin yaptığı gibi statik bitirmeye çalışma ! Lane gitse bile adam statik bitirmek için uğraşıyor. Can çalma , büyü direnci umrunda değil adamların. Bunlar gibi olma ! Gerisi oynaya oynaya geliyor zaten. Videolar izle.

Yasuo aldım ve.Yasuo vs Yasuo atarsak mid'de ya da solo'da pasif oynuyorum. Farmda falan geri kalıyorum. İyi değilim. Nasıl iyi olabilirim? Tavsiyeleriniz var mı? Örneğin Gnar karşıda kötü olabiliyorum. Yani bazen iyi bazen kötü oynuyorum. Ama Yasuo vs Yasuo'da tamamen pasif kalıyorum kule altı hep.
@Silinen üye yardımcı olur musunuz?
Şu an konu aktif mi bilmiyorum ama galiba benden bahsediyorsunuz :D Yasuo'da eğer tecrübeliyseniz ve eşya çıkmayı biliyor iseniz her türlü koridoru kazanırsınız, istisnai durumlar dışında tabii ki. Yasuo'da W yeteneğiniz özellikle oyunun erken safhalarında çok önemli olabilir. Örneğin: Zed karşısında oynuyor iseniz W ve E yeteneğiniz inanılmaz işe yarıyor. Zaten Zed enerji kullanan bir karakter olduğu için sizi dürtmek istediğinde ister E ister W yeteneğinizi kullanabilirsiniz. W' yu kullanmanızı önermem çünkü her ihtimale karşın Zed eğer ulti atarsa W ile onuda aradan çıkarabilirsiniz. Ben şahsen karşımda kim olursa olsun rakibi oldukça dürtmeye odaklanıyorum. Yani demek istediğim farmda koridor arkadaşınızdan önde iseniz minyonlara E yeteneğinizi atıp Q yeteneğinizi atabilirsiniz. Baktınız size oldukça yüksek hasar veriyor ( şu kasapçı tipli Darius gibi) e ile minyonlardan kaçabilirsiniz. Kısacası gerçekten doğru eşya dizmesini biliyorsanız ve Yasuo adlı fırıldak şampiyona alışkın iseniz her türlü koridoru kazanırsınız. Fakat en son dediğiniz Yasuo'nun ultisi hakkında " Ultiyi rakibi öldürmek için atmayın. Örneğin canını indireyimde atayım demeyin. Direk atın en büyük yapılan hata budur. " bu tavsiye hem doğru hemde yanlış aslında. Gerçekten oyunun erken safhalarında yüksek hasar veren şampiyonlarda bunu deneyin (Riven, Darius gibi gibi) bakalım ne oluyor :) Ayrıca önemli bir nokta Yasuo sersemlediği zaman gerçekten çok kötü oluyor. Bunun içinde size tavsiyem en azından cıvalı kuşak bitirmeden Team Fight girmeyin derim. Özellikle karşıda Alistar, Tresh, Leona, Morgana gibi destek şampiyonları varsa bu tavsiyem size gerçekten yarar sağlayacaktır. Biliyorum çok fazla geç cevap verdim çok üzgünüm ama ne yapayım görmemişim :)

ben 1,5 yıl hiç bıkmadan yasuo oynadım çok iyi yasuo oynarım lakin bu durumu oynadığım maçlara borçluyum ne kadar çok antrenman yani ne kadar çok oynarsan o kadar çok ustalaşır çok iyi bir oyuncu olursun sana tavsiyem bol bol el atmana o karakterle azimli ol gerisi gelir başarılar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı