Yasuo sizce solo olur mu ?

Ne kadar totem koyarsan koy yine de aklında baskın yeme hissiyle rakibe saldıramıyorsun. Onun için üst koridor Yasuo için veli nimet pembe totem at yeter zaten adam gelince totemi kesmeye çalışır sende fark edersin.
Teşekkür ederim soloda dediğiniz gibi yaptım 3 el dereceli ve 3 üde zafer :) çok teşekkürler :D

Şöyle bir durum söz konusu. Yakın dövüşçü olmasından kaynaklı çoğu büyücü kendisini dürterek zorlayabilir ve minion sayısı az kalabilir veyahut solo'da ışınlanın olduğu için takım savaşı çıkabileceği zamanlarda üstte ekstra minion biçebilirsin. Bu dediklerimden dolayı eşya anlamında üstünlük sağlayıp kartopuna çevirebilirsin. Mesela Fizz'de aynı şekilde orta koridorda zorlanan ama üstte daha rahat eden hatta bir çok solo şampiyonunu ezebilen bir şampiyondur.

Öncelikle hangi ligte olduğunu söylersen ona göre bir tavsiyede bulunabilirim. Genel olarak Yasuo orta koridorda oynar bunun sebebi dürtme şampiyonlarını yok etmesidir. Bu demek oluyor ki ilk e skilini açıp minyonlara atıp hem stack yapıp hemde rakibe yaklaşıp 2 düz 1 e daha sonra 1 kez daha düz vurman rakibinin canını yarıya hatta daha çok indirecektir. %10 kritik rünle girmeni tavsiye ediyorum. İstersen rün sayfamı atabilirim. Şimdi asıl soru yani üst koridora gelirsek. Yasuo oyundaki en aktif en çok hareket kabiliyetine sahip şampiyon. E' si ile kaçabilir yada rakibi yakalayabilirsin. Bir diğer seçenek ise rakibin sana hasar vuramamasını sağlamaktır. Ama karşıya gelen Nasus, Garen, Darius, Fiora gibi şampiyonlar seni çok zorlar. Bu demek oluyor ki karşındaki şampiyonu görmeden Yasuo kitlemek seni zor durumda bırakabilir. Bu arada saydığım şampiyonlar ya hareketi kısıtlayan yada seni bir anda yok eden şampiyonlardır. Ayrıca üst koridora tanky bir şampiyon alman daha iyi olur. Ama orman ve destek şampiyonlarınız tank ise pek gerek kalmıyor. Aklında soru varsa sorabilirsin.

Öncelikle hangi ligte olduğunu söylersen ona göre bir tavsiyede bulunabilirim. Genel olarak Yasuo orta koridorda oynar bunun sebebi dürtme şampiyonlarını yok etmesidir. Bu demek oluyor ki ilk e skilini açıp minyonlara atıp hem stack yapıp hemde rakibe yaklaşıp 2 düz 1 e daha sonra 1 kez daha düz vurman rakibinin canını yarıya hatta daha çok indirecektir. %10 kritik rünle girmeni tavsiye ediyorum. İstersen rün sayfamı atabilirim. Şimdi asıl soru yani üst koridora gelirsek. Yasuo oyundaki en aktif en çok hareket kabiliyetine sahip şampiyon. E' si ile kaçabilir yada rakibi yakalayabilirsin. Bir diğer seçenek ise rakibin sana hasar vuramamasını sağlamaktır. Ama karşıya gelen Nasus, Garen, Darius, Fiora gibi şampiyonlar seni çok zorlar. Bu demek oluyor ki karşındaki şampiyonu görmeden Yasuo kitlemek seni zor durumda bırakabilir. Bu arada saydığım şampiyonlar ya hareketi kısıtlayan yada seni bir anda yok eden şampiyonlardır. Ayrıca üst koridora tanky bir şampiyon alman daha iyi olur. Ama orman ve destek şampiyonlarınız tank ise pek gerek kalmıyor. Aklında soru varsa sorabilirsin.
Çok utanarak ve üzülerek söylemek istiyorum ki ligim bronz I 4 5 ay önce ranked giriyordum sürekli ama bronz II ye düşünce zar zor bronz I oldum ve o günden itibaren ve hala ranked girmem ve korkarım :( ama bende gerçekten bi anormallik var dediğiniz üst koridor şampiyonları ( fiora Darius Rengar Garen ve özellikle Nasus) çok rahat patatese çeviriyorum :))) ama karşıma midde bir varus falan gelse nedense eziliyorum patates oluyorum tabiri caizse :D gerçekten tavsiyen için saol az önce solo garen yaptım ve el cidden 18 dk ya bitti :))) soloya tank almak en mantıklısı bence :D

Şu Darius, Fiora, Renekton ve GP olan bir metada yasuoyu topta oynamaya çalışmak intihardır. @umut984417 'ün dediği geçti artık kritik rününe gerek yok Üçlü kuvvet sayesinde %100 kritiğe ulaşıyorsun zaten. Yani bu metada Yasuo'yu üst koridorda oynamak doğru değil. Midde oyna oynacaksan yoksa heroyu mundar etmenin alemi yok.:) Üst koridora bu metada aldığın champ dayanıklı olmak zorunda çünkü metada LeBlanc, Diana, Viktor gibi champler var ne olduğunu anlamadan ölüverirsin.

Öncelikle solo değil top lane. Açıklamak gerekirse yüksek eloda öyle bir şey göremezsiniz. Ancak one trick pony Yasuo oyuncuları öyle bir şey yapar onlar da genel olarak zaten iyi oynar. Sebebine gelecek olursak zaten orta koridora alınan şampiyonların hepsi dayanıksız çabuk ölen şampiyonlardır. Bu yüzden üst koridora tankımsı karakterler alınır bir nebze bu sorunu halletmek için. Ama siz üst koridora Yasuo alırsanız, tanklama potansiyelini kime bırakacağınızı düşünmeye başlarsınız. Normal oyunda oynayabilirsiniz fakat yüksek eloda tavsiye etmiyorum.

Hortlatmaya geldim ve ilk önce 6 senelik konudakilere bildirim atacağım için özür dilerim. Yasuo'dan solo olur
ADC olur (biraz zor)
JG olur (zor)

Geri
Yukarı