Yatakta nasıl laptop kullanıyorsunuz?

Böyle kullanıyorum.Kırmızı olan yastık mor olan laptop.Ekranını da o şekilde açıyorum.

Dosya Ekleri

• paint.png
    paint.png
    9,9 KB · Görüntüleme: 68
Bilgisayarın hava akışını engellerim diye çoğu zaman öyle kullanmıyordum. Kullandığım zamanlarda ise dizlerimi kırıp eğimli bir açıda cihazı konumlandırıyordum ancak karın bölgesine baskı yapıyordu. Uzun süre kullanabileceğiniz bir pozisyon değil. En iyisi laptop masaları oluyor, rahatlıkla yatar pozisyonda kullanabiliyorsun.

Çift yastıkla yastığa dayanıyorum. Göbeğimi geri çekip laptopun alt kısmını sıkıştırıyorum. Bacaklarım dik değil dizlerden kırık ters v pozisyonunda. Ayaklarımın tabanı yatağa değiyor. Kesinlikle bir rahatsızlık hissetmiyorum. Göbeğimin yanması dışında.

Arkana iki yastık atıyorsun, sonra dizler kırık ama arada indiriyorsun yoksa ağrı yapıyor baya. Ekranı dizlerine veriyorsun, klavye biraz göğüsüne yakın oluyor kırık pozisyonda. Dizlerini uzattığın zamanda da, kasıklarının oraya veriyorsun. Gayet temiz kullanım. Saatlerce o şekilde kullandığım bir sürü zaman oldu ama arada bir kalkmanın faydası var yoksa kuyruk sokumu falan uyuşuyor ağrıyor, birkaç dakika yürüyemiyorsunuz.

Laptop çok rahat bir şey 10 yıldan fazla laptop kullanıcısıydım sayısız şekillerde kullanmışımdır. Bilgisayar topladım çok daha hızlı bir sistemim oldu ama o rahat nerede.

Arkana iki yastık atıyorsun, sonra dizler kırık ama arada indiriyorsun yoksa ağrı yapıyor baya. Ekranı dizlerine veriyorsun, klavye biraz göğüsüne yakın oluyor kırık pozisyonda. Dizlerini uzattığın zamanda da, kasıklarının oraya veriyorsun. Gayet temiz kullanım. Saatlerce o şekilde kullandığım bir sürü zaman oldu ama arada bir kalkmanın faydası var yoksa kuyruk sokumu falan uyuşuyor ağrıyor, birkaç dakika yürüyemiyorsunuz.
Bu mesaj, tarif ettiğiniz rahat pozisyondan yazılmıştır. Elinize sağlık.

Tek yastık daha iyi oldu bende.

Göbeğimin yanması dışında.
Hmm. Onu ben de hissettim şimdi.

1690927905841.png

Karın üstü, gövdenin altına bir yastık, başın altına bir yastık, laptopun altına soğutucu! Tek sıkıntısı aşırı rahatlıktan uykunuzun gelmesi, masaüstücülerin kıçı terlesin😂

Not: Doktor arkadaş en sağlıklı bilgisayar kullanma pozisyonu diyor buna ama uzmanlık yapmadı pek güvenilir değil.

Geri
Yukarı