Yatarak oyun oynamak

Bakarken midem bulandı, başım döndü. Hayatinizi oyunla mi geçiriyorsunuz, fotoğrafta bile kapalı bir kutuda gibi hissettirdi. Çok kötü ya.
Hayır çok fazla oyun oynamıyorum, film izliyorum veya futbol maçı da seyrediyorum. Çeşitli hobilerim de var merak etmeyin^^

İlginç bir tasarım olmuş. Oyunlarda masada oynarken yaptığınız skoru burada yapabiliyor musunuz?
Online oyun oynamıyorum, eafc 24 kariyer modu veya gamepadle oynanan hikayeli oyunları oynuyorum

Hocam gayet güzel olmuş, ama farkettiğim bazı hatalar var.

Öncelikle yatarken direkt tavana değil, biraz ileri ve yukarıya bakarız. Bu düzenekte tamamen yukarı bakmak hem boynumuzu hem de gözlerimizi yorar.

Monitör gözlere çok yakın. Her ne kadar bunu hafife alsak da gözlere büyük zararları var.

Yatakta durmak alışkanlık neticesinde insana uyku vaktinin geldiğini aşılar. Bu yüzden yatakta ders çalışırken hemen uyku gelir. Ama bu düzenek yatağı uyku alışkanlığından çıkarıp oyun oynamayı hatırlatan bir ortama dönüştürüyor. Bu da uyku kalitesini azaltır.

Yatarak yemek yiyecek ve içecek misiniz? Raflar lüzumsuz olmuş.

Ayrıca dayanıklılığı sorgulanır, bir anda üstünüze çökebilir.

Rekabetçi oyunlarda rahat otururken bile istemsizce dik konuma geçeriz. Ama burada yatmak zorundayız.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Benim bel fıtığım var ve bu şekilde bilgisayarı kullanıyorum benim için boş değil gerçekten rahat ettim iki haftadır kullanıyorum. Sizlerin ihtiyacı olmadığı için boş gelmiş olabilir zaten :) Nasıl boş dersiniz! vs. demiyorum.
İroni yapmıştım oğlum ya. Destekçinim zaten DIY yani kendisi şöyle ürünler yapan gençlerin hep destekçisiyim, 3d modelleme falan da yapmışsın helal olsun. Tek sorun bel ağrısının çözümü olarak bunu pek önermem, keyfine bak istediğinde kullan tabii ama uzun süre hareketsiz kalma. İleride sorunlara yol açabilir+tembelliğe de sebep oluyor en azından bende hahaha.

Kafamın 50 cm üstünde birkaç kiloluk ekipmanla uyuyamayacağım için benlik değil. Geçen laptop dizimde uyurken nasıl olduysa kapağı kafama yememle uyanmam bir olmuştu, o günden beridir laptopu bile yatağa almıyorum :D.

Bana Ciddi Jacob'ın ses yalıtım kabinini hatırlattı :D Etrafını kapatırsanız tıpkı o tarz bir şey olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam gayet güzel olmuş, ama farkettiğim bazı hatalar var.

Öncelikle yatarken direkt tavana değil, biraz ileri ve yukarıya bakarız. Bu düzenekte tamamen yukarı bakmak hem boynumuzu hem de gözlerimizi yorar.

Monitör gözlere çok yakın. Her ne kadar bunu hafife alsak da gözlere büyük zararları var.

Yatakta durmak alışkanlık neticesinde insana uyku vaktinin geldiğini aşılar. Bu yüzden yatakta ders çalışırken hemen uyku gelir. Ama bu düzenek yatağı uyku alışkanlığından çıkarıp oyun oynamayı hatırlatan bir ortama dönüştürüyor. Bu da uyku kalitesini azaltır.

Yatarak yemek yiyecek ve içecek misiniz? Raflar lüzumsuz olmuş.

Ayrıca dayanıklılığı sorgulanır, bir anda üstünüze çökebilir.

Rekabetçi oyunlarda rahat otururken bile istemsizce dik konuma geçeriz. Ama burada yatmak zorundayız.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Yorumların için teşekkür ederim.
Yaptığım düzeneğin altında tekerlekler var ve setup'ı hafif geri ittiriyorum böylece tam 90 derece ile bakmamış oluyorum

Monitör gerçekten aşırı yakın değil yani kendi oturarak baktığım mesafeden hatta daha fazla. Siz istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Uyku kalitem bu setup'ı yapmadan önce de berbattı, herhangi bir eksilme veya düzelme olmadı.

Yatarak bir şeyler yiyip içmekten ziyade aslında oraya kolonya konulabilir, fare koyuabilir veya kontrolcü koyulabilir. Hafif dikelmek için alan var ben arada bir şeyler içiyorum.

Dayanıklılık olarak oldukça dayanıklı ve sağlam. bir çok desteği var. Üzerinize çökmeyecek. :) Çok fazla vidalama yaptım ve ahşap tutkalı kullandım.

Rekabetçi oyun konusunda haklısınız ben zaten rekabetçi oyun oynamıyorum.

Yatak setup ismini verdiğim düzenimi sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle "bu nedir, niye var?" diyenler için cevap vereyim. Ben uzun saatler bilgisayar başında bulunan birisiyim. Benim gibi olan kişilerin başına gelen en büyük sorunlardan biri de bel, boyun ağrıları ve hatta bel fıtığı. Bel ağrılarımı azaltmak ama ekran süremden de kısmamak için kerestelerden böyle bir düzen hazırladım. Belki içinizde böyle bir şeye ihtiyacı olan vardır diye sizlerle de paylaşmak istedim. Burada oyun kontrolcüsüyle oyun oynanabilir, film-dizi izlenebilir veya yatarak arkadaşlarla Discord üzerinden konuşulabilir.
Detaylara ineyim biraz da, küçük bir rafı var her iki tarafında. Oraya cipsinizi, kolanızı, kontrolcünüzü koyabilirsiniz hatta yukarı kısma ek olarak bir hoparlör koyabilirsiniz. Ben kulaklıkla daha rahat ettiğim için sadece küçük bir kablosuz hoparlörüm var. Mikrofonunuzu yukarı sabitleyebilirsiniz. Benimki kondenser bir mikrofon ama siz daha ucuz yollu bir şeyler koyabilirsiniz. Aşağıda 3D modelini de koyacağım ölçülere bakabilirsiniz fakat orada monitörü nasıl yerleştirdiğime dair bir görsel yok size anlatayım anlatayım. İki monitörüm var, büyük olan monitörümün çerçeve ölçülerine göre kereste kestim. Monitörün çerçevelerine değecek ama ekranı kapatmayacak şekilde ayarladım ama buna kasmak istemiyorsanız basit bir çözümü daha var üstüne ölçülere göre pleksi cam kestirip direkt olarak sığan her monitörü koyabilirsiniz. Benim elimde kasa camı vardı ben onu küçük monitörümü yukarı koymak için kullanıyorum. Anlamak zor geldiyse yorumlarda anlatabilirim.
Yattığım normal bir yer yatağı ölçüleri 1.75'e 80 cm gibi bir genişliği var küçük bir yatak ama ben de küçük bir adam olduğum için rahatsız etmiyor :). Kendi zevkinize göre özelleştirebilirsiniz. Hiç alakanız yoksa biraz marangozluk videoları izlemeniz gerekecek direkt olarak vidalarsanız keresteler ayrılıyor ilk önce delik açmanız falan gerekecek. Ben keresteleri Bauhaus'tan aldım. Dekupaj testeresiyle kestim ve darbesiz matkapla vidalama yaptım. Aşağı yukarı bunlar gerekiyor siz el testeresiyle de kesebilirsiniz. Süreç çok eğlenceliydi, umarım birilerinin işine yarar.

Eki Görüntüle 2203443

Eki Görüntüle 2203445

Eki Görüntüle 2203447

Eki Görüntüle 2203446

Göz saglıgı acısından zararlı degılmı bıraz?15 dakıkadır guluyorum

İroni yapmıştım oğlum ya. Destekçinim zaten DIY yani kendisi şöyle ürünler yapan gençlerin hep destekçisiyim, 3d modelleme falan da yapmışsın helal olsun. Tek sorun bel ağrısının çözümü olarak bunu pek önermem, keyfine bak istediğinde kullan tabii ama uzun süre hareketsiz kalma. İleride sorunlara yol açabilir+tembelliğe de sebep oluyor en azından bende hahaha.
Düzenli spor da yapacağım :) DIY olarak kasa da modifikasyon etmiştim ona da bakabilirsin, teşekkür ederim :)

Göz saglıgı acısından zararlı degılmı bıraz?15 dakıkadır guluyorum
Lütfen elinize bir mezura alın ve şu an monitöre kaç cm uzaklıkta bakıyorsunuz merak ediyorum. Gerçekten yakın değil...

Daha çok bunun için uğraşmak biraz gereksiz. Benim pc masası yatağın yanında tam dibinde mesela, monitörde de usb var kulaklık ve klavye monitöre bağlı istediğim yere uzatıyorum ikisini de. Ayrıca gamepad de var. Yattığım yerde oynuyorum dizi film izliyorum.
Tabi ki burada neden bu kadar üstüme gelindiğini anlamamakla beraber yaptığım şeyi inanılmaz buluş herkes kullansın gibi satmıyorum. Farklı şeyler yapılır tabi ki. Ben bu işi yaparken zevk aldım ve severek kullanıyorum sizin çözümünüz de kulağa çok güzel geliyor.

Kafamın 50 cm üstünde birkaç kiloluk ekipmanla uyuyamayacağım için benlik değil. Geçen laptop dizimde uyurken nasıl olduysa kapağı kafama yememle uyanmam bir olmuştu, o günden beridir laptopu bile yatağa almıyorum :D.
Orada uyumuyorum, sadece bir şeyler izliyor veya oyun oynuyorum.

Bana Ciddi Jacob'ın ses yalıtım kabinini hatırlattı :D Etrafını kapatırsanız tıpkı o tarz bir şey olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Perdeyle etrafını örtmek ve daha izole bir ortam sağlamak istiyorum cidden hoş olur.

Son düzenleme:
Fareyi kullanmanızı gerektiren işlemleri burada uygulayabiliyor musunuz? Yoksa her fareyi kullanmanız gerektiğinde oradan kalkmanız mı gerekiyor?

Geri
Yukarı