Yatay geçiş için yazılım veya bilgisayar mühendisliği tavsiyesi

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Önemli çünkü şu anda okuduğum okulun süresi bitecek ve başka yere geçmem lazım.

Cidden iyi bir yazılım okuluna gitmek istiyorum.
Çünkü suankindeki hocaları beğenmiyorum.

Kampüs gibi şeyler umurumda değil.
Sadece hocaları iyi olsun yeter.
Kiralık evler dairelerde uçuk fiyatlarda olmaması iyi olur.

Ben bir tane bile okul bilmiyorum.
O yüzden ne olsa tavsiye etmeniz güzel olur.

Sana tavsiyem yurt dışına gidebiliyorsan git en azından ana dilini İngilizce yapıp bir şeyler katarsın Türkiye de kalacaksan Max 5K sıralama yapıp iyi adı olan bir üniversiteye gitmen burada defalarca tartışıldı diploma önemli değil proje önemli yok şöyle yok böyle her şey önemli diploma proje vs ekstra olarak iş ararken veya stajyeri ararken mezun olduğun yer %15-20 yardımcı oluyor ekstra soru olursa sorabilirsin.

Ayrıyeten bilgisayar mühendisliği için teknik üniversite yazılım içinde özel üniversiteler daha mantıklı eğitim açısından tabii eğitim sistemi ve eğitim görevlileri ile alakali.

"Kampüs gibi şeyler umurumda değil.
Kiralık evler dairelerde uçuk fiyatlarda olmaması iyi olur. "
Hevesini kırmak istemem ama eğitimde şart aranmaz bu kadar detaycı biri olduğun için büyük ihtimalle programlamada başarısız olacaksın bu kadar etken senin motivasyonunu sağlayacaksa boş ver hiç yapma daha iyi vakit kaybı senin için.

"Kampüs gibi şeyler umurumda değil.
Kiralık evler dairelerde uçuk fiyatlarda olmaması iyi olur. "
Hevesini kırmak istemem ama eğitimde şart aranmaz bu kadar detaycı biri olduğun için büyük ihtimalle programlamada başarısız olacaksın bu kadar etken senin motivasyonunu sağlayacaksa boş ver hiç yapma daha iyi vakit kaybı senin için.
Ne diyorsun anlamıyorum? Benim karşılaşamayacağım kiralık daireleri olan yere yerleşsem ne olacak?
Başkaları kampüsüne göre seçebilir. Benim umrumda değil ihtiyacım yok diyorum. Bu şart değil . Tam aksi.

Birde tanımadığın birinin hevesini motivasyonunu kırmaya çalışmak hoş değil. Düzgün bir sebep bile yazmamışsınız başarısız olmam için.

Geri cevap yazmayın. Sanırım dediğimi düzgün okumadan yazmışsınız.

Sana tavsiyem yurt dışına gidebiliyorsan git en azından ana dilini İngilizce yapıp bir şeyler katarsın Türkiye de kalacaksan Max 5K sıralama yapıp iyi adı olan bir üniversiteye gitmen burada defalarca tartışıldı diploma önemli değil proje önemli yok şöyle yok böyle her şey önemli diploma proje vs ekstra olarak iş ararken veya stajyeri ararken mezun olduğun yer %15-20 yardımcı oluyor ekstra soru olursa sorabilirsin.

Ayrıyeten bilgisayar mühendisliği için teknik üniversite yazılım içinde özel üniversiteler daha mantıklı eğitim açısından tabii eğitim sistemi ve eğitim görevlileri ile alakali.
İngilizcem yeterince var.
Tabiki yurtdışına gitmek güzel olur ama bir tane bile yer tavsiye etmemişsiniz.
Siz tavsiye edin direkt oraya gitmeye çalışayım.

Kaçıncı sınıfsınız?
Şuan şöylemesi zor ve karışık.2 olarak bakabilirsiniz. Birde hangi konuda lazım ki? Herkes kendi dengi sınıfa geçmiyor mu?

Ben sadece üniversite ismi istiyorum. Tavsiye edenlerin o okulu okumuş hocalarını falan görmüş biri olmasını beklşiyorum.
Rastgele kişilerin diploma iş proje gibi tavsiye vermesini istemiyorum.

Ne diyorsun anlamıyorum? Benim karşılaşamayacağım kiralık daireleri olan yere yerleşsem ne olacak?
Başkaları kampüsüne göre seçebilir. Benim umurumda değil ihtiyacım yok diyorum. Bu şart değil. Tam aksi.

Bir de tanımadığın birinin hevesini motivasyonunu kırmaya çalışmak hoş değil. Düzgün bir sebep bile yazmamışsınız başarısız olmam için.

Geri cevap yazmayın. Sanırım dediğimi düzgün okumadan yazmışsınız.

İngilizcem yeterince var.
Tabii ki yurt dışına gitmek güzel olur ama bir tane bile yer tavsiye etmemişsiniz.
Siz tavsiye edin direkt oraya gitmeye çalışayım.

Bu işin üniversitesini okuyup sektörde yer edindiğimi düşünüyorum çeşit çeşit fakörler sıkıntılar çıkıyor tabii ama yazdıkların çok saçma bir işi yapmak için bu kadar kriter varsa başarı zor olur ha bu arada en az 5-10 kişiye programlama anlamında destek ve mentörlük yapmış birisiyim heve kırma söz konusu değil hatta senin düşündüğüm için zamanını çöpe atma
Tavsiyelere geleceksek paran varsa Polonya İngiltere Kanada bunlardan birine git ilk etapta Polonya bile olabilir eğitim sistemi zor ve detaycılar bu da senin öğrenmen için bayağı bir çabalaman gerektiği anlamına geliyor bu ister istemez eğitim konusunda seni gazlıyor ingilizceni pratik yaparak geliştirebilirsin.

Bu işin üniversitesini okuyup sektörde yer edindiğimi düşünüyorum çeşit çeşit fakörler sıkıntılar çıkıyor tabii ama yazdıkların çok saçma bir işi yapmak için bu kadar kriter varsa başarı zor olur ha bu arada en az 5-10 kişiye programlama anlamında destek ve mentörlük yapmış birisiyim heve kırma söz konusu değil hatta senin düşündüğüm için zamanını çöpe atma
Tavsiyelere geleceksek paran varsa Polonya İngiltere Kanada bunlardan birine git ilk etapta Polonya bile olabilir eğitim sistemi zor ve detaycılar bu da senin öğrenmen için bayağı bir çabalaman gerektiği anlamına geliyor bu ister istemez eğitim konusunda seni gazlıyor ingilizceni pratik yaparak geliştirebilirsin.
Polonya diyorsunda okulun ismi var mı?
Burda Türkiye de asgari ücretli biri orda okumasında sıkıntı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı