Yavaş bilgisayara 980 Pro ve 1 RAM daha almak mantıklı mı?

Makaleler
1
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2666MHz CL16 Single Ram
Asus H410M-K
I3 10100-F
STRIX GTX 1050TI
TOSHIBA 1 TB HDD
WD 240 GB SSD
Meslek
Öğrenci
Corsair Vengeance 8 GB (1x) 2666 MHz.
i3 10100F.
GTX 1050 Ti.
Toshiba 1 TB 64 MB hard disk.
ASUS Prime H410M-K.

Hocalarım bu sisteme aynı RAM'den 1 tane daha alacağım yani 16 GB olacak toplamda.
SSD olarak Samsung 980 Pro 500 GB almak istiyorum.
Fiyattan bağımsız olarak sizce bu iki parçayı almak mantıklı mı/uyumlu mu?

PC'yi uçurursun, çok hızlanır.

Bende bunu istiyorum hocam, inanın bilgisayar o kadar yavaş ki gündelik kullanımda bile kanser etme seviyesine geldi artık. Oyun oynamayı geçtim daha doğru düzgün video falan izleyemiyorum, araştırma yapamıyorum, onu bunu yapamıyorum çok sıkıldım. DotA 2'de maça bile giremiyorum, adamlar maça giriyor ben halen daha yükleme ekranındayım :D

Bende bunu istiyorum hocam, inanın bilgisayar o kadar yavaş ki gündelik kullanımda bile kanser etme seviyesine geldi artık. Oyun oynamayı geçtim daha doğru düzgün video falan izleyemiyorum, araştırma yapamıyorum, onu bunu yapamıyorum çok sıkıldım. DotA 2'de maça bile giremiyorum, adamlar maça giriyor ben halen daha yükleme ekranındayım :D
Ram'ı çift kanal yapman oyunlarda fps açısından performanslı olur.
Pc yavaş ise ssd alırsan çok hızlı hale gelir.
Bende 2x4 olduğu için ram almama gerek yok ama ssd Apacer alacağım yakın zamanda.

Hocam benim sıkıntım FPS değil zaten oynadığım oyunlar çok da yeni nesil değil, benim sıkıntım bilgisayar aşırı yavaş ve çok donma takılmalar oluyor. Oyunda 150 FPS bile alsam droplar oluyor HDD'den kaynaklı. Bu zamanda 64 MB kesinlikle kanser ediyor insanı.

i3 10100F.
GTX 1050 Ti.
ASUS Prime H410M-K.

Hocalarım bu sisteme aynı RAM'den 1 tane daha alacağım yani 16 GB olacak toplamda.
Çift kanal RAM sana FPS olarak da hız olarak da baya katkı sağlar. SSD kullanmak bilgisayarınzı çok hızlandırır. Uyumlu ve mantıklı bir karar hocam.

Yükleme ekranında kalmazsınız fazla. Oyun da kaymak gibi akar Dota 2'de.

Hocam benim sıkıntım FPS değil zaten oynadığım oyunlar çok da yeni nesil değil, benim sıkıntım bilgisayar aşırı yavaş ve çok donma takılmalar oluyor. Oyunda 150 FPS bile alsam droplar oluyor HDD'den kaynaklı. Bu zamanda 64 MB kesinlikle kanser ediyor insanı.
Bana sor 16mb var, ssd farz bana.

i3 10100F.
GTX 1050 Ti.
ASUS Prime H410M-K.

Hocam evet hızlandırır da Samsung 980 Pro, M.2 NVMe portunu kullanan bir SSD. Eğer sizde Sata portu varsa(HDD kullanıyorsanız yüksek ihtimal Sata'dır.) 980'i takamazsınız. Sata to M.2 tarzı bir dönüştürücü alırsanız da hız birazcık düşebilir.

Yani o yüzden size tavsiyem Sata SSD alın. Ben şuan Samsung 870 EVO SSD kullanıyorum gayet memnunum.

Hız farkı olarak M.2 SSD'ler saniyede ortalama 7000MB'a kadar çıkabilir, Sata'lar ise saniyede 550MB'a kadar çıkabilir.

Ek olarak M.2 SSD'ler biraz fazla ısınır. Eğer almayı düşünüyorsanız Heatsink olan modellere bakın derim.

Geri
Yukarı