Yavaş kilo verme

DoctorSamet

Hectopat
Daha fazla  
Biraz kilolarım var ve spor yaparken diyette yapıyorum. İlk başlarda güzel kilo verebiliyordum ancak gittikçe cok yavaşladı kilo vermem. Cheat meal diye bir şey duydum metabolizmayı hızlandırıyormus. Benim 11.günüm 10 günde falan 1 kere cheat meal yapın diyorlar. Yapsam hızlı kilo vermeye devam eder miyim?

Şey eskiden insanlar hani ekonomik durum da biraz kötü olunca ensesi kalın ve göbekli insanlara "ah keşke ben de böyle olsam" diye bakarlarmış ve diğer insanlara onun hakkında "hımmm besili ama haaa!.." gibi sözler söylerlermiş. Ama şimdi bakıldığında tabi kilo vermeniz ve ideal bir kiloya sahip olmanız çok önemli. Çünkü genç yaşta şeker, kolesterol ve tansiyon ve hatta tüberküloz(verem) gibi hastalıklara neden olduğu hiç olmazsa meydana gelmesine illiyet verdiği bilinen bir gerçek ya da azımsanamayacak bir korku unsurudur. Yani ben kilo vermenizden yanayım. Bunun için tabi hamur işi şeker vs hemen bırakmayın azaltarak bırakın en sağlıklısıdır. Eğer birden yüklenirseniz ruhsal bozukluğa hiç olmazsa panik atak ve anksiyete bozukluğuna sebep oluyor (beyindeki seratonin hormonunu düşürdüğü için).

Geri
Yukarı