Yavru Karga Nasıl Bakılır?

Selim C.

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Uzaklarda...
Daha fazla  
Selamlar. Bugün çok değişik bir şey başıma geldi. İşyerinde oturuyorduk bi ara içeri geçtim. Bi 10 dk sonra döndüğümde babamların elinde bir yavru karga vardı.. Hani bugün de yağmur yağmıştı ya o sırada ıslanmış, ve yalnızmış. Ha birde kediler çembere almış ki babamlar kurtarmış..
Açıkcası ilk başta tamamen çekingenken sonradan alışmaya başladı. Arada bir ağzını açmaya başladı. Suriyeli bir çalışanımız karganın ağzına bulgur attı, ardından su verdi. Acıktıkça yada susadıkça ağzını açıyor ve sürekli tekrarlıyor. İlk başta bulgur vermeye çalıştık ama ağzını sıkı sıkıya kapadı. Ardından su şişesini getirince ağzını gene açtı.. Yeteri kadar alıp içip yeniden açtı.. 1-2 kere daha içirdik yemek verdik..
Sizlere sormak istediğim bu kuşa nasıl bakmalı? Açıkcası işyerinde fazla sıkıntı olmasa da doğal ortamına bırakmak istiyoruz. Ama bırakınca da kediler sarıyor etrafını. Ne bir ana nede bir baba karga gelmiyor bi türlü.. -Vazgeçmiş olabilirler diye düşünüyorum..-
Kanadı falan kırık değil -en azından uçmayı azıcıktan da başarıyor; kırık da olabilir, ama görünütde bişey yok..- Veterinere götürmeyi babam reddediyor. Israr da ediyorum ama bişey yok niye gidelim diyor..
Ben fazla köy hayatında büyümedim. Bu yüzden o kadar da bilgilli değilim bu konuda. tek bildiğim çirkin ve kalleş gibi tabir edilede çok sevimli enteresan bir hanyvan olduğu.
Sizce bizimle mi kalmalı yani bizimle yaşamaya alışır mı yoksa doğaya mı bırakalım?
Ha bir de bizimle kaldığı sürece nasıl bakalım? Gerçekten herşeyi yerler mi? Neler yedirmek daha sağlıklı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı